Юрист розповіла про жахливу схему, на яку йдуть українці, щоб уникнути мобілізації

Новини

Деякі українці, щоб уникнути мобілізації, вдаються до хитрих схем. Іноді формально вони є законними, бо не порушують жодних усталених норм. Зовсім інше питання – етична сторона таких дій. Зокрема, спосіб ухилення від призову, про який сьогодні йде мова, стосується дітей і їхнього добробуту.

Про те, на яку схему йдуть деякі українці, щоб уникнути мобілізації, пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію адвокатського бюро “Пані в законі” в Telegram.

Як діє схема

Деякі українки відмовляються від прав на дитину на користь чоловіка. Так він стає єдиним опікуном дитини, відповідно, його не можуть мобілізувати.

“До нас часто звертаються з подібними питаннями. Але якщо ви думаєте, що в Україні можна просто прийти до нотаріуса і написати якийсь документ про відмову від дитини – це не можливо. В українському законодавстві такого немає. Відмову від дитини жінка може написати тільки в пологовому будинку”, – каже юрист Кристина Очкур.

Вона додає, що в Україні є тільки процедура позбавлення батьківських прав через суд.

“Для цього мають бути залізобетонні підстави. Участь у таких справах беруть органи опіки. Це не може бути так, що мати переписала дитину на батька, поки йде мобілізація, а потім переоформила на себе. Ні, так не буває”, – пояснює юрист.

При цьому вона зазначає, що чоловік може ініціювати позбавлення матері батьківських прав, а жінка може погодитись із цим позовом.

У чому небезпека такої схеми

“Не факт, що жінка потім зможе поновити свої батьківські права. А ще це процедура довга – вона може зайняти рік. Тим паче хтозна-що може статися із батьками, у нас все ж таки війна йде, що буде тоді з тими дітьми?”, – говорить Очкур.

Також вона наголошує, що не варто плутати довіреності, які можуть видаватись родичам, наприклад, для перетину дитиною кордону, із позбавленням батьківських прав. Це різні документи.

Rate article