Секрети декларації судді Ольги Юрдиги: як придбати будинок в елітному котеджному містечку за “копійки”

Новини

корів, що йдуть вдовж дороги, то ми вас розчаруємо.

Дім судді розташований ось в котеджному містечку Белгравія. Журналісти кажуть, що хочуть купити тут дім. Менеджер з продажу показує план містечка, яке існує вже більше 10 років.

У судді, згідно декларації, дім площею 135.6 квадратних метрів. Журналісти попросили показати такий самий, на 140 квадратів. У ньому – гарний внутрішній дворик, великі кімнати і високі стелі.

Тут будинки на 230 квадратів, на 150 і на 140, як у судді. У рекламі будиночка як у судді, на 140 квадратів, вказана ціна, – 165 000 доларів.

По курсу на сьогодні це – 6 мільйонів 600 тисяч гривень. А в декларації ціна такого будинку – 1 750 000 гривень. Тобто майже в 4 рази менше. Чому таке неспівпадіння?

Суддя каже, що її зарплата дозволяє купувати такі речі.

“Я поки що не готова була до цього питання. Але я вам зараз поясню. По перше, ніхто не занижував її. Мої статки моя заробітна плата мені дає можливість це придбати”, – запевнила Ольга Юрдига.

Так, згідно декларації Ольга Юрдига заробила за 2023 рік майже 3 мільйони гривень. Але, тим більше, нащо занижувати ціну на будинок в кілька разів?

Але суддя каже, що будинок дійсно коштує менше 2 млн. І це законно.

Може суддя має на увазі, що купила свій дім на стадії котловану. І інвестувала гроші в будівництво, тому ціна така низька. Нам довелося залучити ріелтора, щоб прояснити ситуацію.

“Мінімальна ціна на цей об’єкт вартує десь 1250 -1300 доларів за квадратний метр. Навіть на етапі будівництва. Коли закладається котлован, коли починається будівництво такого елітного котеджного містечка, ціна квадратоно метра не знижується нижче ніж 1000 доларів за квадратний метр. 1 млн 750 тис. гривень – це 350 доларів за квадраний метр. Це суттєво нижче, ніж вартсть самих будівельних матеріалів. Тому це неможливо. Апріорі неможливо”, – каже експерт з нерухомості Юрій Новосьол.

Але ціна будинку – це не єдине, що викликає великі сумніви в декларації судді.

Будинок стоїть на землі, 4 сотки. Яку, якщо вірити написаному, придбали за 40 000 гривень. Але не забуваємо, це Бучанській район. Недалеко від Київа. У лісі.

“10 000 гривень за сотку – це менше 300 доларів. Ну 250 доларів за одну сотку землі в елітному котеджному містечку – це абсурд”, – відверто зазначає експерт.

Журналісти запитали в менеджера “Белгравії”, скільки в них коштує земля. Він відповів, що 12 тисяч доларів за сотку.

Чому чиновники роблять такі  очевидні помилки, пояснив ріелтор.

“Якщо в даному випадку була занижена вартість відповідного об’єкту – це було зроблено для того, щоб помістися в ту заробітну плату, яка була людиною отримана. Щоб не вилізти за її межі”, – зазначає експерт.

Невідповідність цін на землю та нерухомість у декларації судді Ольги Юрдиги, та в реальності становить за приблизними оцінками – 4 мільйони гривень. Фахівець з антикорупційного законодавства Євгенія Вірлич пояснює, що це означає.

За її словами, основою визначення покарання є прожитковий мінімум громадян, встановлений на перше січня поточного року. Наразі це 2361 гривня. І саме в цих мінімумах вираховується міра відповідальності того, хто бреше в декларації.

“Забули подати декларацію до 100 прожиткових мінімумів – то це заходи дисциплінарного характеру. Якщо це від 100 до 500 – то це вже адміністративний. І вже від 500 прожиткових мінімумів порушення – це кримінальна вдіповідальність”, – зазнача експертка.

500 мінімумів – це менше 2 мільонів гривень. А тут йдеться про 4 мільйони. Вірлич відповідає, що у такому разі покарання може становити до 5 років ув’язнення. Але тоді потрібно довести, що це було умисно.

“У людини мають бути документи. І за цими документами можна встановити вартість цієї землі. Я не знаю такого випадку, щоб людина не знала. На мій погляд – це свідоме порушення”, – каже експертка.

Сама суддя Юрдига вважає, що все зроблено в межах закону.

Rate article