Бр0нь за гроші: Арахамія розповів про два варіанти, умови різні

Новини

В Україні Верховна Рада розглядає дві моделі економічного бронювання військовозобов’язаних. Про це заговорив Давид Арахамія. Інформація була розміщена на сайті “Української правди”.

В Україні вже понад два роки триває повномасштабна війна. Багато чоловіків покинуть свої будинки і вирушили на захист країни. Проте є й ті, хто підлягає бронюванню. Так в Україні запропонували бронювати чоловік за гроші.

Наразі Парламент розглядає два варіанти економічного бронювання співробітників. Про це на брифінгу розповів член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія.

Згідно з інформацією, перша модель передбачає, що розмір податків із зарплати військовозобов’язаного має бути 35 000 гривень. Така сума розрахована на утримання одного бійця.

За другою моделлю підприємство саме обиратиме певну кількість фахівців і платитиме за їхнє бронювання мінімальну зарплату бійця щомісяця.

«Наразі мінімальна — 20 тисяч гривень, тобто 20 тисяч гривень за кожну заброньовану особу виплачується щомісяця. Це окремо від податків».

Давид Арахамія додав, що, на його думку, якусь із моделей врешті-решт буде застосовано, хоча зараз навколо них точаться дискусії.

«З одного боку, ми розуміємо, що не можемо жодного долара з міжнародної допомоги витратити на зарплати військовим. Будь-які зарплати військовим, а ми хочемо їх підіймати, хочемо більше військових — це наші гроші у вигляді мит та податків. З іншого боку, щоб ці гроші з’являлися, економіка має працювати. Але тут є питання справедливості. Багато опонентів кажуть, що багаті не служать, а бідні йдуть до армії».

Нещодавно ми розповідали, що відомо про мобілізацію ФОПів та які пільги запровадили.

Rate article