Історичний момент: Україна стала рекордсменкою на Євробаченні

Новини

Представниці України встановили рекорд у кількості проходжень до гранд-фіналу конкурсу.

Україна бере участь у пісенному конкурсі Євробачення з 2003 року. Цього року завдяки співачкам Alyona Alyona та Jerry Heil держава вкотре пройшла до гранд-фіналу міжнародного шоу.

Alyona Alyona та Jerry Heil завдяки своєму феєричному виступу вибороли місце у гранд-фіналі. Вони встановили приголомшливий рекорд. Йдеться про те, що Україна вже 18 разів потрапляла до фіналу Євробачення. Це історичний момент для держави. Наша країна стала єдиною, яка постійно опиняється в гранд-фіналі.

Номер представниць України на “Євробаченні-2024”, який проходить у Швеції, приголомшив єврофанів. Alyona Alyona та Jerry Heil у першому півфіналі конкурсу зірвали овації глядачів. У композиції “Teresa & Maria” вони оспівують силу жінки, яка ніколи не здається.

alyona alyona & Jerry Heil - Teresa & Maria (LIVE) | Ukraine | First Semi-Final | Eurovision 2024

Інші представники України на Євробаченні

Першим учасником Євробачення від України став Олександр Пономарьов. Він виступив на конкурсі у 2003 році з піснею “Hasta la vista”. 2004 рік став легендарним для держави. Тоді Руслана з піснею “Дикі танці” перемогла на пісенному шоу.

У 2005 році Україну представили “Гринджоли” з треком “Разом нас багато”. Тіна Кароль виступила у 2006 році з піснею “Show me your love”. У 2007 році друге місце на Євробачення виборола Вєрка Сердючка, виконавши пісню “Dancing lasha tumbai”. У 2008 році на сцені конкурсу Ані Лорак заспівала “Shady lady”, яка також посіла друге місце.

Наступною на пісенний конкурс у 2009 році поїхала Світлана Лобода з піснею “Be my Valentine”. У 2010 році виступила Alyosha, яка виконала композицію “Sweet people”. Міка Ньютон представила Україну у 2011 році з треком “Ангел”.

За рік на Євробаченні Гайтана демонструвала свій номер і співала пісню “Guest”, а у 2013 році ця нагода випала Златі Огневич з її композицією “Gravity”. У 2014 році виступила Марія Яремчук з піснею “Tick-Tock”. У 2015 році Україна вперше не брала участь в шоу.

Наступний рік став переможним для України. Джамала з піснею “1944” посіла перше місце на конкурсі. У 2017 році Євробачення проходило в Україні, де виступив гурт O.Torvald з треком “Time”. У 2018 році пролунала пісня “Under The Ladder”, яку заспівав Melovin. У 2019 році Україна знову не брала участь в Євробаченні.

У 2021 році на конкурс поїхав гурт Go_A, який виступи з композицією “Шум”. У 2022 році Україна вкотре посіла перше місце на шоу. Переможцями став гурт Kalush Orchestra з піснею “Stefania”. Минулого року, виступив гурт Тvоrсhі, який опинився на шостому місці.

Rate article