Щоб мати гарний врожай часнику, слід зав’язати листя на вузол. Як правильно та коли це робити

Новини

Для того, щоб виростити гарний врожай часнику, садівники приходять до хитрощів по догляду. Така хитрість, як зав’язування листя рослин у вузол, призводить до гарного врожаю.

Цю маніпуляцію проводять за 7 днів до збору врожаю.

Як ця процедура впливає на формування цибулин?

Процес формування цибулин відбувається одночасно зі зростанням листя. У липні всі поживні речовини з листа переходять у цибулину. При найменшому впливі на листя, рослина переживає стрес та листя починає висихати. А хитрий спосіб зав’язування вузлів прискорюють формування великих голівок часнику й зберігаються вони довше.

Коли робити цю маніпуляцію?

Зробити це можна через 14 днів після того, як почне закручуватись стрілка на часнику. Цю маніпуляцію проводять за 7 днів до збору врожаю. При цьому, стрілку зламують та залишають лише 5 см. від довжини верхнього листа. Пару стрілок залишіть, для того, щоб було легше дізнатись коли настав час збирання врожаю. Коли стрілки почнуть ставати рівними – настав час зав’язувати листя. Найчастіше це відбувається наприкінці липня. Вузол роблять зверху, роблять це не туго, щоб не зламати його.

Коли цього робити не можна?

Раз на три роки потрібно збирати насіння з повітряних цибулинок. Тому варто залишити кілька стрілок, щоб вони визріли. Тому листя у таких екземплярів не зав’язують.

Що потрібно робити ще, перед тим, як збирати врожай?

  • За три тижні припиніть полив.
  • Приберіть мульчу з грядок.
  • За 14 днів відгребіть землю від голівок часнику.

Бажаємо гарного врожаю часнику!

Rate article