Росія вже втратила стільки техніки, скільки більшість армій світу просто ніколи не матимуть на озброєнні, – Зеленський

Новини

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія зазнала величезних втрат на війні в Україні – відновити ці втрати країні-агресору не вдасться. Окупанти втратили вже стільки техніки – авіаційної та іншої, скільки більшість армій світу ніколи не матимуть на озброєнні.

Про це глава держави сказав у зверненні до українців та світу наприкінці 245-го дня війни з Росією. Відео опублікувала пресслужбапрезидента (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки).

Він подякував воїнам Збройних сил України за поступову та незворотну демілітаризацію російської армії. Президент зазначив, що зокрема загальна кількість збитих російських гвинтокрилів наближається вже до 250.

Росія вже втратила стільки техніки, скільки більшість армій світу просто ніколи не матимуть на озброєнні, – Зеленський
Зеленський повідомив, що протягом дня ситуація на передовій суттєвих змін не зазнала. Найбільш важка ситуація на Донеччині – Бахмутський напрямок, Авдіївка. Там тривають жорсткі бої.

“Там зараз найбільше видно божевілля російського командування – день за днем протягом місяців вони гонять туди людей на смерть, зосереджують там максимальну потужність артилерійських ударів. Усі наші воїни, які тримають позиції на цих напрямках на Донеччині, просто герої. Продовжуються активні дії на інших напрямках. Хочу сьогодні відзначити бійців 25-ї повітряно-десантної бригади за хоробрість при звільненні окупованих територій на Луганщині”, – сказав президент.

Загалом по фронту, як наголосив Зеленський, ЗСУ зміцнюють свої позиції, скорочують можливості окупантів та знищують їхню логістику.

Президент повідомив, що провів нараду щодо ситуації в енергетиці –було обговорено відновлення пошкоджених об’єктів, захист генерації, забезпечення доступу людей до енергії. Окремо проаналізовано стан атомної та гідрогенерації та ситуацію на Запорізькій атомній станції та Каховській гідроелектростанції.

Він наголосив, що у загальній енергосистемі є дефіцит, тому українці мають обмежити споживання електрики. Україні потрібна перемога над Росією і в енергетичній сфері, підкреслив Зеленський.

Росія вже втратила стільки техніки, скільки більшість армій світу просто ніколи не матимуть на озброєнні, – Зеленський
“Російські терористи створили нашим енергетикам настільки складні умови, яких ніхто в Європі ще просто не бачив, не мав. Не було таких загроз, які зараз змушені долати наші спеціалісти. І вони з честю їх долають. Я дякую всім працівникам енергогалузі, нашим рятувальникам, ремонтним бригадам, представникам місцевого самоврядування і приватних компаній, які працюють достатньо ефективно, щоб попри всі загрози зберігати стабільність нашої енергосистеми”, – сказав глава держави.

Зеленський також зазначив, що робота зі звільнення українських полонених триває – команда, яка займається обмінами, працює без перерви. За його словами, прискорити обміни може будь-який підрозділ на передовій шляхом взяття в полон окупантів. “Що більше російських військових буде в нашому обмінному фонді, то швидше ми повернемо українців додому з Росії”, – додав він.

Також влада працює над тим, щоб захистити нашу зернову експортну ініціативу. За його словами, Росія планує загострити глобальну продовольчу кризу, знову повернути загрозу масштабного голоду.

“На сьогодні через свідоме російське гальмування нашого продовольчого експорту кількість суден, які очікують можливості виконати контрактні зобовʼязання, – вже 175. І це не просто якась там торговельна проблема. Це погіршення доступу до їжі для мільйонів людей і загроза ще більшого зростання цін на базові продукти на різних континентах – і в Африці, і в Азії, і у Європі. Якщо все ж таки Росії вдасться негативний сценарій, це завершиться новою масштабною міграційною кризою. Росія як держава-терорист – терорист у всьому й заслуговує щоденного посилення міжнародного тиску на неї“, – підсумував президент України.

Оцените статью
Добавить комментарий