Польща хоче розмістити на своїй території ядерну зброю

Новини

Пакт Росія-НАТО в 1997 році фактично анульований через агресивні дії Росії.

Глава Бюро міжнародної політики президента Польщі Якуб Кумох заявив, що після вторгнення військ Росії в Україні вони повністю анулювали пакт з НАТО 1997 року, що забороняє розміщувати додаткові сили в Східній Європі.

Він зазначив, що тепер Польща хоче ядерну зброю від Північноатлантичного альянсу.

“Президент Польщі Анджей Дуда обговорював з США можливість участі в програмі Nuclear Sharing. Ця програма передбачає, що країни-члени НАТО, які не мають ядерної зброї, можуть отримати її від Альянсу. Однак офіційний представник Держдепартаменту США Ведант Патель заявив, що зараз у США немає планів розміщувати ядерну зброю в будь-якій країні, що вступила в НАТО після 1997 року”, – сказав він.

При цьому Кумох заявив, що пакт Росія-НАТО в 1997 році фактично анульований через агресивні дії Росії.

“У 1997 році був підписаний пакт Росія-НАТО, на основі якого існує переконаність в тому, що ніяких додаткових постійних сил НАТО в Східній Європі не слід розміщувати. Ми вважаємо, і президент сказав на саміті НАТО, що цей акт мертвий, Росія просто анулювала його агресією проти України”, – сказав Кумох.

Також він заявив, що Польща залишається дуже зацікавленою в розміщенні сил НАТО в Польщі та участі в програмі Nuclear Sharing.

Оцените статью
Добавить комментарий