ЗСУ атакували військовий корабель “Костянтин Ольшанський”, захоплений росіянами ще у 2014 році –

Новини

Росіяни збиралися використовувати захоплений український БДК проти нас, тому командування ЗСУ ухвалило рішення його вразити.

Українські військові здійснили атаку на великий десантний корабель “Костянтин Ольшанський”, “віджатий” російськими “зеленими чоловічками” ще 2014 року під час анексії Криму. FREEДОМ з посиланням на представника Військово-Морських сил ЗСУ Дмитра Плетенчука.

Повідомляється, що ЗСУ завдали удару по “Костянтину Ольшанському” з ракетного комплексу “Нептун”. Таке складне рішення було ухвалено у зв’язку з тим, що це захоплене морське судно мало використовуватися росіянами проти України.

“Корабль “Костянтин Ольшанський” мав використовуватися проти України, тому було прийнято рішення про поразку його нашим “Нептуном”. Уточнюються ушкодження, ушкодження він однозначно отримав“, – зазначив спікер, додавши, що судно після удару вже не перебуває у бойовій готовності.

Варто зазначити, що десантний корабель “Костянтин Ольшанський” по праву належить Україні та входив до складу її флоту, проте у 2014 році під час анексії Криму його захопили російські війська без розпізнавальних знаків (так званими “зеленими чоловічками”).

За словами Плетенчука, цей БДК усі 10 років перебував у Севастопольській бухті, там його російські окупанти розбирали на запчастини. Втім, під час повномасштабного вторгнення росіяни зрозуміли, що у них таких кораблів дедалі менше, після чого вирішили його відновити.

“Протягом року його докували, провели відновлювальні роботи“, – зазначив Плетенчук.

Крім того, у Мережі з’явилися супутникові кадри із Севастополя, на яких можна побачити кораблі “Ямал” та “Азов” після атаки українських військових.

Rate article