Журналіст Ніколов отримав шведську нагороду за розслідування скандальних закупівель Міноборони. Премію спрямував на дрони DJI Mavic для фронту

Новини

Журналіст-розслідувач, редактор проєкту “Наші гроші” Юрій Ніколов отримав шведську нагороду за розслідування скандальних закупівель Міноборони. Премію у розмірі близько 10 тисяч євро він спрямував на придбання дронів DJI Mavic 3 Fly More Combo для захисників України.

Про це Ніколов повідомив у фейсбуці, інформує Цензор.НЕТ.

“… шведи нагородили мене стипендією у розмірі близько 10 тисяч євро за статтю про “яйця Резнікова по 17” в ZN.UA“, – пише він.

“Це не було черговою історією про чергову крадіжку в Україні. Ми зробили це історією про БОРОТЬБУ З КОРУПЦІЄЮ в Україні. А це саме те, у що Євросоюз роками інвестує в Україні. Допомогає нам хоч щось робити з корумпантами. І ось є реальний результат – 6 мільярдів гривень економії, закон про прозорість, відставки”, – зазначає журналіст.

“Подарованих грошей я не побачив взагалі, так що викотити поляну за премію не зможу)))) Шведи мене відразу спитали куди б я хотів її витратити, і я їм чесно сказав, що на дрони. Щоб від рук рашистів гинула техніка, а не бійці ЗСУ. Я трохи боявся, що європейці не дозволять такої “кровожадної” мети. Але ніт, фонд “Stiftelsen Svenska Dagbladet” без жодних суперечок визнав мою ціль відповідною їхнім цінностям”, – додає він.

Ніколов також уточнив, що попросив переказати гроші, яких вистачило на чотири “весільні дрони” DJI Mavic 3 Fly More Combo, до Dignitas Fund.

“Це суперспеци по дронах, яким я абсолютно довіряю і закликаю здавати їм гроші, коли ви хочете, щоб ваші пожертви стали очима і руками наших бійців. Засновниця фонду Любов Шипович вже передала три дрони під Бахмут військовим батальйону, в якому проходить службу Vitaliy Shabunin. Віталій зробив неймовірну роботу в історії з харчами Міноборони. Вона не була видна публіці. Але я ж бачив зсередини і фактично тільки зараз почав розуміти, що таке адвокація і як домагаються реальних змін))))”, – продовжує Шабунін.

“Ми звикли до штампу “моя зброя – це слово”. А у мене вийшло навпаки і я вперше відчув, що “моє слово – це зброя”. Я написав статтю словами. І за ці слова отримав справжню зброю. Сподіваюсь, що рашисти побачать, як вбиває боротьба з корупцією”, – резюмує журналіст.

Журналіст Ніколов отримав шведську нагороду за розслідування скандальних закупівель Міноборони. Премію спрямував на дрони DJI Mavic для фронту 01

Нагадаємо, у січні ЗМІ повідомили, що Міноборони підписало угоду на послуги організації харчування у 2023 році військових частин на загальну суму 13,16 млрд грн за завищеними у 2-3 рази цінами. Наприклад, Міноборони законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку. Також значно вищими за магазинні виявилися ціни на овочі та інші продукти.

Міністр оборони Олексій Резніков інформацію про закупівлю продуктів за завищеними цінами заперечував. За його словами, в оприлюдненому ЗМІ документі була технічна помилка – постачальник вказав ціну не за десяток, а нібито за кілограм яєць.

Водночас він визнав, що через це наприкінці грудня було відсторонено, а у січні звільнено з Міністерства оборони керівника відповідного департаменту Богдана Хмельницького. Разом із тим після скандалу з Міноборони звільнився заступник міністра В’ячеслав Шаповалов, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ.

Згодом Хмельницькому, Шаповалову та колишньому заступнику держпідприємства “Промоборонекспорт” Володимиру Терещенку повідомили про підозри за фактом розтрати державних коштів на суму 107,79 млн грн шляхом закупівлі 5700 неякісних бронежилетів для ЗСУ.

У МОУ прийняли рішення створити громадську антикорупційну раду для більш активної участі громадськості в забезпеченні оцінки корупційних ризиків у Міноборони та формування відповідних антикорупційних заходів.

24 березня на платформі Національного агентства із запобігання корупції було проведено відкрите загальнонаціональне онлайн-голосування за майбутніх членів ради. За результатами з 29 кандидатів було обрано 15 членів ради.

10 квітня міністр оборони України Олексій Резніков підписав наказ “Про затвердження Складу Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України”. Вони працюватимуть один рік.

Журналіст Ніколов отримав шведську нагороду за розслідування скандальних закупівель Міноборони. Премію спрямував на дрони DJI Mavic для фронту 02

Оцените статью
Добавить комментарий