Зелені свята (Свята Трійця) — 23 червня. Головні традиції та заборони, яких слід дотримуватися

Новини

Трійця – це велике свято, як Різдво та Великдень. В цей день вшановують єдність Бога, Сина та Святого Духа. Трійся є символом завершення справ Ісуса Христа на землі, який прийшов врятувати людей.

Народна назва свята — Зелені свята або П’ятидесятниці в честь Святого Духа, бо відзначають його на 50 день після свята Великодня. В 2024 році Трійця припадає на 23 червня. Це державне свято, в день якого всі люди мають вихідний.

Свято продовжується протягом трьох днів.

Традиції в цей день.

В храмах на Трійцю проводять урочисті богослужіння. В ніч на свято проводиться вечірня служба з молитвами про дарування Святого Духа та згадується його поява перед апостолами. Також, сьогодні відзначають день народження Церкви Христової.

Селяни прикрашали на свято оселі травами. Це називалося лепехою, до якої входила свіжа трава — любисток, чебрець та полин. Ікони прикрашали м’ятою та березовими гілками.

На свято традиційно ходять в гості до рідних та друзів. Господині накривають щедрий стіл, на який, обов’язково, ставлять коровай. Ввечері влаштовують веселощі з танцями та піснями.

Раніше на Трійцю наречені засилали сватів. За повір’ям, потрібно заручитися на Трійцю, а весілля провести на Покрови, щоб сімейне життя було довгим та щасливим.

За декілька днів до свята слід навести лад в оселі та викинути непотріб. За день до свята відзначають батьківську суботу та йдуть на кладовище, щоб пом’янути покійних рідних.

На Трійцю забороняються всі домашні справи та фізична праця. Не можна займатися в’язанням, вишивкою та плетінням. Також, не слід сваритися, лаятися та лихословити.

Rate article