Збиття “Кинджалу”: росіяни намагалися знищити установку Patriot – CNN

Новини

Саме цю ракету минулого тижня перехопили в небі над Києвом.

Минулого тижня Росія намагалася знищити передану Україні американську систему протиповітряної оборони Patriot за допомогою гіперзвукової ракети “Кинджал”. tsn.ua

Про це розповіли два американських чиновника, пише CNN.

“Атака не вдалася, і замість цього українські військові перехопили ракету за допомогою системи Patriot”, – заявили чиновники.

Зазначається, що ППО випустили кілька ракет з Patriot під різними кутами, щоб перехопити російську ракету.

Офіційні особи США вважають, що росіяни запеленгували специфічні сигнали, що виходять від радара установки Patriot, і по них здійснили наведення ракети.

“На відміну від деяких ППО меншої дальності, наданих Україні, які мобільні і на які важче націлитися, велика батарея Patriot являє собою стаціонарну систему, що дозволяє росіянам з часом прицілюватися на їхнє місце, де вони розташовані”, – пише видання.

За словами офіційних осіб, є способи певною мірою замаскувати ці сигнали, але російські військові, очевидно, змогли з’ясувати приблизне розташування установки Patriot за межами Києва. Перехоплення відбулося у ніч на 4 травня.

Збиття Patriot гіперзвукової ракети “Кинджал”: що відомо

Повітряні сили підтвердили збиття російської балістичної ракети “Кинджал”. Сталося це 4 травня близько 2:30 у небі Київщини. ЗРК “Patriot” знищив аеробалістичну ракету Х-47 “Кинджал”, запущену із МіГ-31К з території Росії.

Речник повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що рішення не підтверджувати одразу збиття системою Patriot російської гіперзвукової ракети “Кинджал” було ухвалене вищим військовим керівництвом України.

Згодом у Пентагоні підтвердили, що Україна збила ракету “Кинджал” за допомогою системи Patriot.

Військовий кореспондент німецького видання BILD Пауль Ронцхаймер опублікував ексклюзивні кадри збитої в Україні російської гіперзвукової ракети “Кинджал”, яку називали “диво-зброєю” Путіна.

На думку військового експерта Романа Світана, цією ракетою росіяни планували вдарити по Верховній Раді.

Rate article