За зачиненими дверима: Зеленський пропонував окупувати російські села та розбомбити трубопровід “Дружба” – The Washington Post

Новини

На думку ЗМІ, президент України Володимир Зеленський завоював довіру західних урядів, відмовившись використовувати надану ними зброю для атак усередині Росії.

Але за зачиненими дверима лідер України запропонував піти в більш сміливому напрямку — окупувати російські села, щоб отримати важелі впливу на Москву, розбомбити трубопровід, який транспортує російську нафту до Угорщини. tsn.ua

Про це пише The Washington Post з посиланням на секретні документи розвідки США, які детально описують його внутрішні зв’язки з вищими помічниками та військовими лідерами.

Документи, які раніше не розголошувалися, є частиною більшого витоку секретів США, поширених на платформі обміну повідомленнями Discord і отриманих виданням The Washington Post. Статті були отримані завдяки перехопленим цифровим комунікаціям.

Пентагон, де високопоставлене військове керівництво США було проінформовано про питання, що викладені в витоку документів, не став заперечувати автентичність матеріалів.

«У деяких випадках помічено, що Зеленський стримує амбіції своїх підлеглих; в кількох інших він пропонує ризиковані військові дії», – йдеться у повідомленні ЗМІ.

Зокрема, американське видання пише про те, що на зустрічі наприкінці січня Зеленський запропонував Україні «завдати ударів по Росії», одночасно переміщуючи українські сухопутні війська на територію противника, щоб «зайняти прикордонні міста Росії», згідно з одним документом під грифом «цілком таємно». Метою буде «надати Києву важіль впливу на переговори з Москвою», йдеться в документі.

На окремій зустрічі наприкінці лютого з генералом Валерієм Залужним, головнокомандувачем українськими військами, Зеленський «висловив занепокоєння» тим, що «Україна не має ракет великої дальності, здатних досягти дислокації російських військ у Росії, і нічого, за допомогою чого їх можна було б атакувати».

На зустрічі в середині лютого з віцепрем’єр-міністром Юлією Свриденко Зеленський запропонував Україні «підірвати» збудований у СРСР нафтогін «Дружба», який постачає нафту в Угорщину. «Зеленський підкреслив, що … Україна повинна просто підірвати трубопровід і знищити, ймовірно, промисловість угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана, яка значною мірою базується на російській нафті», – йдеться в документі.

У подробицях розмови співробітники розвідки визнають, що Зеленський «висловлював лють на Угорщину і тому міг робити гіперболічні, безглузді погрози».

«Хоча Угорщина номінально є частиною Західного альянсу, Орбан вважається найбільш дружнім до Кремля лідером Європи», – пояснює видання.

На запитання, чи пропонував він окупувати частини Росії, Зеленський під час інтерв’ю The Post у Києві відкинув заяви розвідки США як «фантазії», але захистив своє право використовувати нетрадиційну тактику для захисту своєї країни.

«Україна має повне право захистити себе, і ми це робимо. Україна нікого не окупувала, а навпаки», – сказав Зеленський. «Коли стільки людей загинуло, і є масові могили, і наших людей закатували, я впевнений, що ми повинні використовувати будь-які хитрощі».

Використання ракет далекого радіусу дії для ураження території Росії є особливо чутливою темою для Білого дому, який давно стурбований тим, що конфлікт в Україні може вийти з-під контролю та спричинити катастрофічне протистояння між Сполученими Штатами та Росією, найбільшою світовою компанією.

Хоча Вашингтон надав Зеленському сучасну зброю на мільярди доларів, раніше президент Байден рішуче відхиляв прохання українського лідера щодо ATACMS великої дальності, скорочення від тактичної ракетної системи армії, здатної вражати цілі на відстані до 285 миль. З початку війни Байден заявляв, що Сполучені Штати «не заохочують і не дозволяють Україні завдавати ударів за межами своїх кордонів».

Відповідаючи на запитання про розвідувальні дані, які вказують на те, що він зважив використання ракет великої дальності для удару по Росії, Зеленський сказав, про це таке не йдеться. Мовляв, це не те, чим Україна розважається. “Ніхто в нашій країні не віддавав наказів про наступ або удари по території Росії”, – сказав він.

Тим часом у Білому домі заявили, що перехоплені коментарі Зеленського не є причиною для відмови у наданні АТАСМС.

“Україна неодноразово брала на себе зобов’язання використовувати зброю, надану США, відповідально і стратегічно, коли це необхідно для протидії російській агресії, і ми впевнені, що так буде і надалі”, – сказав на умовах анонімності представник Пентагону.

Зеленський пообіцяв, що Україна не використовуватиме американську зброю для ураження території Росії, і Білий дім вважає, що цю обіцянку він виконав.

“Президент Зеленський виконав обіцянки, які він дав президенту Байдену, і ми не віримо, що це зміниться”, – резюмував високопоставлений чиновник адміністрації.

Rate article