“Якщо Китай вступить у війну”: експерт сказав, як зміниться ситуація на українському фронті

Новини

Китай розуміє, що якщо він почне постачати зброю Росії напряму, він відразу опиниться під потужними санкціями.

Про це в ефірі Politeka Online заявив полковник ЗСУ у запасі, льотчик-інструктор Роман Світан.

Однак, додав Світан, Китай може використовувати прокладки. Наприклад, Білорусь.

“І також Іран використовується, Північна Корея. Білорусь як складальна система може використовуватися, в режимі великовузлового складання використовуватися Китаєм і Росією для постачання окремих видів озброєнь. Припустимо, тих самих безпілотників”, – пояснив Світан.

Експерт упевнений, що якщо такі поставки почнуться, ситуація на фронті кардинально не зміниться. Не вплине це і на контрнаступ ЗСУ, що готується.

«Глобально ситуація не зміниться, якщо навіть Китай безпосередньо вступить у війну з Україною, оскільки відразу збільшиться певна кількість допомоги і до нас підійдуть уже західні військові частини. Тому Китай буде дуже обережним. Якось, може, через прокладки типу Білорусі та Ірану перекидати туди, через крупновузлове складання, певні системи поразки. Здебільшого безпілотники чи системи радіоелектронної боротьби», – пояснив Світан.

Також військовий експерт наголосив, що у разі подібних поставок їх відразу ж відстежать.

«Вони можуть перекинути озброєння. Але сильно це не вплине. А ось відстежити… ми одразу відстежимо, бо якщо хоча б на одному засобі ураження буде вибито Made in Chinа, я думаю, що по Китаю буде відпрацьована вся система фінансового пресингу та економічного пресингу, вже світового. Китай це чудово розуміє», – запевнив Роман Світан.

При цьому полковник ЗСУ у запасі визнав, що Китай складно прогнозувати і необхідно стежити за ситуацією.

Rate article