В Україні відкрили перше смартукриття за 400 тисяч доларів: як воно виглядає та де знаходиться

Новини

У Києві відкрили смартукриття, яке зможе вмістити чимало людей. Подібне укриття з’явилося в Україні вперше. Його побудували за 5 місяців.

Де знаходиться укриття

Унікальне укриття відкрили у Центральній бібліотеці КПІ імені І. Сікорського. Воно розташоване у підвальному приміщенні, де раніше було одне з книгосховищ бібліотеки. Площа багатофункціонального укриття – 600 квадратних метрів.

На зображенні може бути: освітлення

Немає опису світлини.

Як виглядає смартукриття (фото: facebook.com/SvichadoFund)

“Тут можна читати лекції, проводити конференції, презентації, хакатони або використовувати як коворкінг для навчання чи іспитів. Окрім загального оупен спейсу, в просторі є великі переговорки та кімнати для онлайн-зустрічей, читацькі зали, кафетерій, ігрова зона, душові кабіни та інклюзивні вбиральні”, – розповіли у “Свічадо”.

“Як укриття простір може вмістити близько 500 людей. Уся інфраструктура, зокрема вентиляційна система, розрахована на тривале перебування за часів небезпеки”, – додали представники благодійного фонду.

В Україні відкрили перше смартукриття за 400 тисяч доларів: як воно виглядає та де знаходитьсяСмартукриття у Києві (фото: ukranews.com)

Скільки коштує таке укриття

Повідомляється, що ініціатором створення якого стала компанія CLUST. Перший smart shelter CLUST SPACE за підтримки МОН України та КМДА будували протягом 5 місяців, це коштувало 400 тисяч доларів. Вартість проекту зумовлюють тим, що “у подібного простору є багато архітектурних вимог”.

blank

“Зокрема – вентиляційна система, яку довелося повністю оновлювати, броньоване скло, акустичні панелі, автономне живлення, безбар’єрність тощо. Усе це стало можливо реалізувати завдяки підтримці партнерів”, – йдеться у повідомленні.

В Україні відкрили перше смартукриття за 400 тисяч доларів: як воно виглядає та де знаходиться

В Україні відкрили перше смартукриття за 400 тисяч доларів: як воно виглядає та де знаходитьсяПерше в Україні “розумне” укриття (фото: ukranews.com)

Керівниця проекту Анастасія Войткевич зазначила, що ідею було реалізовано “виключно за кошти приватних інвесторів без залучення державного фінансування”.

blank
Rate article