В одних шкарпетках та трусах: як наш герой збив винищувач окупантів

Новини

21-річний зенітник Роман Гломба, якого журналісти називають запорізьким месником, встановив світовий рекорд зі збиття літаків. Як же він в одних трусах та капцях збив ворожий, літак розповідає герой у Тікток.

Як повідомляється, прикриваючи на Запорізькому напрямку від повітряного нападу позиції свого батальйону, він точними пострілами з ПЗРК «Голка» знищив три ворожі літаки Су-25, а взагалі на його рахунку – сім повітряних цілей. Нацгвардієць навіть потрапив із ПЗРК по російській крилатій ракеті.

Зараз Роман перебуває на реабілітації після поранення і після цього знову планує повертатися на позиції.

За словами Романа, то був його четвертий літак. Він повідомляє, що того дня був дощ, нельотна погода. Він заліз у бліндаж, уже зробив собі каву. А тут по рації передають, що ворожа авіація настає. Роман бігом узяв трубу (ПЗРК «Голка»), та в капцях і вибіг, і пустив ракету – з чудовим результатом.

Варто зазначити, що ПЗРК «Голка» – це переносний зенітний ракетний комплекс, призначений для ураження повітряних цілей, що низько летять, на зустрічних і наздоганяючих курсах в умовах теплових перешкод. Комплекс було прийнято на озброєння ще 1981 року.

Як каже інструктор з ПЗРК про Романа: «На сьогодні у світі немає досвідченішого стрільця-зенітника. Я не впевнений, що є ще така людина, яка збила так 7 літаків».

Rate article