В Міноборони пояснили, чому прибрали демобілізацію із законопроєкту

Новини

Речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін додав, що усі рішення ухвалюються, аби уникнути негативного впливу на обороноздатність країни.  

Генеральний штаб ЗСУ висловив побажання щодо норми про демобілізацію. З огляду на оперативну ситуацію на фронті, загрози і ризики, це питання розглянуть в окремому законопроєкті.

Про це сказав речник Міноборони Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону 10 квітня.

“Норма про демобілізацію спочатку була присутньою у законопроєкті. Через 36 місяців… Але наразі були побажання від Генерального штабу, який розуміє оперативну ситуацію, який розуміє загрози і ризики, які стоять перед державою. Ми не можемо зараз ухвалювати поспішних рішень. Ясна річ, що популістських думок дуже і дуже багато”, — сказав він.

Водночас є розуміння того, що ескалація, агресія Росії триває. Наступ відбувається практично по всій лінії фронту.

“Наразі послабити Сили оборони не можна. Вочевидь є доручення від парламентського комітету розробити протягом 8 місяців новий закон, який буде стосуватися безпосередньо ротації і демобілізації”, — пояснив Дмитро Лазуткін.

За його словами, усі рішення ухвалюються, “аби уникнути негативного впливу на обороноздатність країни”.

Нагадаємо, питання демобілізації в Україні комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони 9 квітня виключив із законопроєкту про мобілізацію, який парламент має розглянути в другому читанні.

Rate article