Ви – не самі, за вами стоїть глобальна коаліція: Блінкен назвав основний меседж несподіваного візиту до України

Новини

Ентоні Блінкен підкреслив, що Сполучені Штати залишаються з Україною від першого дня, і ця підтримка не похитнеться.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що основний меседж його візиту до України полягає в тому, щоб запевнити, що Україна – не самотня в боротьбі з російською агресією, з нами – ціла глобальна коаліція країн, що прагнуть безпеки у світі.

Про це він заявив у вівторок під час виступу в Київському політехнічному інституті, передає “Укрінформ”.

“Я приїхав до України з меседжем, що ви – не самотні”, – заявив очільник американської дипломатії.

Блінкен підкреслив, що Сполучені Штати залишаються з Україною від першого дня, і ця підтримка не похитнеться.

“Ми і сьогодні з вами, і продовжимо стояти поруч, допоки не буде гарантована безпека України, її суверенітет, можливість обирати свій шлях”, – наголосив він.

У зв’язку з цим держсекретар США підкреслив, що йдеться не лише про США: “Десятки країн по всьому світу не просто вболівають за успіх України, вони допомагають вам досягти його”. Держсекретар США зазначив, зокрема, зусилля Польщі, яка сприяє передаванню майже всієї допомоги, та Чехії, яка докладає зусиль для закупівлі снарядів для ЗСУ. Крім того, він згадав Велику Британію з її недавнім оголошенням про багаторічний пакет допомоги, Австралію, яка зобов’язалася підтримати українську ППО, та інші країни.

“За вами стоїть справді глобальна коаліція, яка складається з країн, що розглядають вашу безпеку і своєю чергою євопейську безпеку як власний основний інтерес безпеки”, – сказав він.

Блінкен наголосив, що обговорив у Києві стратегічний успіх України – вільної, успішної, безпечної демократії, повністю інтегрованої в євроатлантичне співтовариство, яка сама контролює власну долю.

Нагадаємо, державний секретар США Ентоні Блінкен 14 травня прибув до Києва в рамках першого візиту до України високопоставленого чиновника США після того, як минулого місяця Конгрес ухвалив пакет військової допомоги країні на 61 мільярд доларів, який довго відкладався.

Rate article