Українцям у Польші варто вже задуматися: майбутнє дітей на кону

Новини

Розповідаємо, як записати дитину до польскої школи та які документи потрібні

Починаючи з 1 вересня 2024 року, всі українські школярі, які проживають у Польщі, мають обов’язково відвідувати місцеві школи. Безкоштовна освіта доступна для школярів віком від 7 до 18 років. Навіть якщо дитина не володіє польською мовою на достатньому рівні, школи пропонують безкоштовні додаткові уроки та підготовчі курси.  znaj.ua

Щоб записати дитину до школи, один з батьків має подати заяву особисто або дистанційно. Перший крок – вибір навчального закладу. Це можна зробити, переглянувши доступні навчальні заклади на сайті Реєстру шкіл або звернувшись безпосередньо до муніципалітету за місцем проживання.

Далі потрібно зібрати пакет документів, включаючи PESEL, паспорт або свідоцтво про народження дитини, договір про проживання, інформацію про успішність у попередніх навчальних закладах тощо.

Українських школярів можуть записати до школи з паспортом та заявою від одного з батьків, але краще уточнити це у закладі освіти.

Для зручності, батьки можуть скористатися онлайн-записом, знайшовши відповідний сайт та контакти школи в мережі. Цей спосіб рекомендується фахівцями, оскільки в разі відмови він буде офіційно задокументований.

Основним документом для онлайн-запису дитини в польську школу є Profil zaufany (довірений профіль), який дозволяє батькам здійснити онлайн-підтвердження особи. Зазвичай цей профіль реєструють після отримання легального статусу проживання в Польщі.

Рішення щодо класу та віку дитини, яка буде навчатися в польській школі, приймається на підставі документів або заяви.

Rate article