Український стяг над Мелітополем? Неймовірний успіх ЗСУ: на ранок – радісна звістка з фронту!

Новини

Деокупація Мелітополя наближається. На цьому наголосила начальник об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк. ” Ситуація у південному регіоні залишається стабільно напруженою. Просування наших військ відбувається, воно повільне, але впевнене. Проголошення наших успіхів буде як тільки воно буде закріплене», – наголосила Гуменюк. Вона вказала, що основними досягненнями ЗСУ на сьогодні є знищення командних пунктів та логістичних центрів.

й правда за останні тижні знищено понад 30 військових об’єктів росіян

Це суттєво знизило наступальний потенціал окупантів.

Американські ракетні системи HIMARS допомогли знищити вже понад 30 логістичних об’єктів армії РФ.

Про це в ефірі телемарафону повідомив речник Міноборони Олександр Мотузяник

Основні потреби України зараз, за словами Мотузяника, – засоби протиповітряної дії, щоб збивати російські ракети, і далекобійна артилерія. За ефективністю знаменитих HIMARS, які зараз прекрасно працюють на передовій, українці могли спостерігати протягом останніх тижнів.

“За останні тижні (за допомогою HIMARS) знищено понад 30 логістичних військових об’єктів противника, через що зараз наступальний потенціал російських окупаційних військ значно знизився”, – сказав речник Міноборони.

За його словами, ситуація з поставками зброї може змінитися до кінця вересня, коли запрацює ленд-ліз.

“Зараз Україна отримує сучасні зразки озброєння за так званою президентською програмою, президента США. Там виділено 40 мільярдів доларів. Як ми знаємо, вони повинні бути витрачені до кінця вересня. Далі ми очікуємо, що активно запрацює ленд-ліз. Від нього ми очікуємо позитивного ефекту, тому що Україна зможе сама обирати зразки озброєння, військової техніки, які будуть необхідні в той чи інший момент”, – зазначив він.

Однак все ж таки Терміни деокупації України визначаться рівнем підготовки проведення наступальних дій оперативного рівня на Херсонському напрямку. Задля цього необхідно забезпечити оборону у східній операційній зоні та отримати швидше і більше західної зброї.

Після цього Україна виконає оборонну операцію та почне створення стратегічного резерву для проведення контрнаступальної операції зі звільнення території від противника.

Про це ексзаступник голови Генштабу ЗСУ, військовий експерт Ігор Романенко розповів в ефірі телеканалу FreeДом.

“Терміни визначаться рівнем підготовки проведення наступальних дій оперативного рівня на Херсонському напрямку. Тобто задача верховного головнокомандувача щодо цього поставлена. Розробляються відповідні плани не лише у Збройних силах, а й у державі по Силах оборони. Ну, і Генеральний штаб розробляє безпосередньо воєнні дії на цьому напрямку, і не тільки. Тому що, аби бути успішними в наступальних діях на Херсонському напрямку, необхідно забезпечити щонайменше оборонні успішні дії у східній операційній зоні, де противник зосереджується і намагається організувати подальший наступ та захоплення Донецької області”, – пояснив військовий експерт.

Він додав, що готовність України до таких дій пов’язана з тим, наскільки швидко та масовано буде організоване постачання сучасного ефективного озброєння. Треба посилювати можливості завдавання противнику втрат.

“Більше того, у зв’язку з тим, що продовжуються ракетні обстріли по території нашої держави, вдається керівництво союзників, перш за все американців, посунути до підходу, щоби були поставлені відповідні ракети більшого радіусу дії – ті ж HIMARS (ракети радіусом дії до 300 км – ред.)”, – зауважив Романенко.

Він наголосив, що надана Україні кількість HIMARS наразі стратегічно не вирішує питання.

“Вона (кількість HIMARS – ред.) зародила таке зерно щодо того, що воно повинно зрости, розростися і тоді дасть ефект рівня спершу оперативного, який дозволив вирішувати питання на Харківському напрямку, і не тільки: там є заклади на Запоріжжі по деокупації, а перерости в те, що ми виконаємо свою оборонну операцію. Це означає зупинити просування противника вздовж усього фронту, змусити їх перейти до оборони, використовуючи цей час для створення стратегічного резерву, який використовуватиметься для проведення контрнаступальної операції зі звільнення нашої території від противника”, – розповів ексзаступник голови Генштабу ЗСУ.

Оцените статью
Добавить комментарий