Українські біженці почали масово виїжджати з Канади: життя в країні виявилося занадто дорогим

Новини

Українські біженці почали виїжджати з Канади через особисті економічні проблеми. Оренда житла у північноамериканській державі виявилася непідйомною для багатьох вимушених мігрантів, особливо в комплексі з проблемами із працевлаштуванням.

Багато українців при цьому повертаються не на Батьківщину, а просто до Європи – біженці кажуть, що там жити і дешевше, і звичніше. Про це пише Bloomberg.  obozrevatel.com

Загалом Канада з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну прийняла майже 200 тис. українців. “Але життєва рутина в найбільш жвавих мегаполісах Канади – не тільки в Торонто, а й у Ванкувері, Монреалі та Калгарі – поряд із зростаючими витратами робить їхнє життя все більш важким”, – зазначає агентство.

За даними соціальних організацій, найбільш економічно вразливими в Канаді є саме новоприбулі мігранти, зокрема українські біженці. Ця категорія населення найсильніше страждає від підвищення цін, насамперед, на житло, зазначають фахівці.

Середня вартість оренди житла в Канаді за рік зросла на 11% до рекордних 2149 канадських доларів (56,6 тис. грн), зазначають аналітики Urbanation. Виняйняти житло в Торонто коштує 2614 канадських доларів (68,8 тис. грн). Ця сума – майже весь дохід на одну особу, яка працює повний робочий день за мінімальну заробітну плату, причому до вирахування податків.

Український співробітник канадської соціальної служби в Торонто розповів, що йому особисто відомо щонайменше про 15 українців із підвідомчого району, які виїхали з Канади. За словами соцпрацівника, якоїсь однієї переважної причини для від’їзду немає, але високі витрати є одними з факторів, що найчастіше згадуються.

У цих випадках люди поверталися саме до України. “Людина стає не в змозі знайти гроші, але їй потрібно платити за дуже високу квартплату, продукти. І такі витрати сильно б’ють по кишені іммігранта. Без роботи, без грошей вони повертаються в Україну, де все знайоме”, – розповів соцпрацівник.

Недавнє дослідження також показало, що останніми роками відтік мігрантів із Канади дійсно посилився. Головні причини, за фахівцями, такі:

погіршення доступності житла;

проблеми із системою охорони здоров’я;

складнощі з отриманням повної зайнятості.

І ці проблеми б’ють по самій Канаді. Згідно з планом прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо, країна збиралася залучити побільше мігрантів, щоб запобігти економічному спаду. “Як і в багатьох розвинених країнах, народжуваність у Канаді знижується, і населення скорочувалося б, якби не новоприбулі. Реальний валовий внутрішній продукт на душу населення стагнував протягом останнього десятиліття, тоді як ціни на житло, що ростуть, набагато випереджали наявний дохід”, – зазначає агентство.

Тож експерти не виключають, що влада Канади вдасться до заходів щодо утримання мігрантів у країні. Однак, це буде непросто. Найбільшим викликом є ситуація на ринку нерухомості. Кількість пропозицій для оренди дуже обмежена навіть у невеликих канадських містах, що створює жорстку конкуренцію.

Rate article