Україна та Євросоюз підписали безпекову угоду

Новини

Про це повідомляє кореспондентка 24 Каналу в Брюсселі.

Україна і ЄС підписали безпекову угоду

Угоду підписав президент Володимир Зеленський, який прибув з візитом до Брюсселя.

Попередній текст документу містив в собі 2 основні розділи щодо безпекових гарантій, кожен із яких налічує 9 пунктів, зокрема:

підтримку у 50 мільярдів євро, закладені у бюджет ЄС на найближчі чотири роки в межах програми Ukraine Facility; гроші на відшкодування країнам ЄС наданої Україні зброї з Європейського фонду миру; 5 мільярдів – на зброю з Фонду допомоги Україні і прибутки від заморожених активів Росії.

Зазначимо, що перший розділ угоди сфокусований на довгостроковому забезпеченні військовою технікою, військовій підготовці й оборонній реформі, співпраці оборонних індустрій України та ЄС, кібербезпеці, обміні розвідданими тощо.

У другому розділі йдеться про “майбутнє України і її громадян у Євросоюзі”, розмінування і відбудову, продовження підтримки біженців, збереження і посилення антиросійських санкцій, створення спецтрибуналу для політичної верхівки Росії тощо.

Також окремим розділом в угоді окреслений план дій у разі ймовірної агресії в майбутньому. Зокрема, йдеться про термінові консультації, які мають відбутися впродовж доби

Rate article