У Зеленського різко відповіли на ідею взяти Україну в НАТО частинами

Новини

В Офісі президента України Володимира Зеленського відповіли на заяву ексглави НАТО Андерса Фог Расмуссена щодо приєднання України до Альянсу без окупованих територій.

“Люблю (сарказм) періодичні дивні пропозиції щодо “врегулювання конфлікту в Україні”. Вони досі доводять, що причини й наслідки не для всіх очевидні. Так, іноді можна почути дивовижні пропозиції щодо того, що Україна нібито може запросто увійти до НАТО… частинами – територіями, які не під окупацією. От уже ж ці “прості рішення”, які завжди зрештою коштують дуже дорого…”, – написав Подоляк в своєму Telegram-каналі.

Зазначимо, що колишній генсек НАТО виступив із пропозицією щодо приєднання України до Північноатлантичного Альянсу без тимчасово окупованих Росією територій.

“Настав час зробити наступний крок і запросити Україну до НАТО. Нам потрібна нова європейська архітектура безпеки, в якій Україна знаходиться в центрі НАТО”, – заявив Расмуссен.

При цьому колишній генсек НАТО запропонував провести процес приєднання України до Альянсу без тимчасово окупованих Росією територій.

На його думку, такий план членства України в НАТО нібито “не символізував би заморожування конфлікту з РФ, а натомість означав би рішучість попередити Росію, що вона не може перешкодити Україні приєднатися до Альянсу”.

Однак Подоляк заявив, що сама розмова про це явно провокує Росію на подальшу ескалацію.

“По-перше, сама розмова про таку можливість явно провокує Росію на подальшу ескалацію, заохочує її до аrресивної bійни: “Ще трохи – і Україна 3ламається. Треба д0рі3ати громадян, доаtакувати раkетами”. Це ж очевидно? Безперечно”, – підкреслив радник.

Подоляк також зазначив, що немає гарантій, що Росія захоче погодитися на “Україна в НАТО”.

“Хто гарантує, що РФ не продовжить експансію після паузи, скориставшись фіктивною перервою для посилення своїх позицій? Нарешті, хто саме виступить гарантом недоторканності… умовної лінії розмежування? Чи теорія не передбачає практики?”, – написав він.

З огляду на все це, Подоляк наголосив на недоречності таких “дивовижних пропозицій.

“Тоді навіщо озвучувати ці дивовижні пропозиції… Замість того, щоб усвідомити нарешті три прописні істини: РФ абсолютно недоговороспроможна та спробує о6дурuти в будь-якому разі; РФ у такому вигляді лише масштабуватиме ризики й намагатиметься реалізувати свої агресії; лише значна “військово/технологічна допомога” Україні розв’язує проблему європейської безпеки та гарантує повернення до стабільних глобальних правил…”, – підкреслив радник керівника

Rate article