У Сенаті США очікують, що Конгрес ухвалить допомогу Україні за кілька наступних тижнів

Новини

Конгрес Сполучених Штатів Америки може схвалити нове фінансування для допомоги Україні протягом кількох наступних тижнів.

Як повідомляє РБК-Україна, про це в інтерв’ю “Радіо Свобода” заявила сенатор-республіканець Джоні Ернст.

Вона нагадала, що у лютому була серед тих сенаторів, які підтримали законопроект із новим фінансуванням допомоги Україні на 60 млрд доларів. Вона очікує, що документ винесуть на голосування у Палаті представників, але з правками.

“Щойно Палата прийме ці зміни, законопроект знову повернеться до Сенату. Я очікую, що це відбудеться протягом кількох наступних тижнів, і ми дуже наполегливо працюватимемо, щоб забезпечити проходження пакета допомоги”, – додала сенатор.

За словами Ернст, пропозиція спікера Палати представників США Майка Джонсона щодо допомоги Україні в кредит може спрацювати.

Сенатор запевнила, що більшість конгресменів підтримують Україну, але є розбіжності щодо рівня витрат.

“Ми знаємо, що для України дуже важливо мати необхідні боєприпаси, щоб бути впевненим у здатності дати відсіч російським загарбникам. Все це дуже критично, і я дуже сподіваюся, що виділимо допомогу найближчим часом”, – зазначила вона.

Допомога Україні від США

Нагадаємо, США вже кілька місяців практично не надають Україні військової допомоги. Причиною є те, що Конгрес не ухвалив законопроект з відповідним фінансуванням.

У лютому Сенат схвалив документ, яким пропонується виділити близько 60 млрд. доларів на допомогу нашій країні. Але він “застряг” у Палаті представників.

Спікер Палати Майк Джонсон відмовляється виносити ініціативу голосування. Він пропонує змінити деякі норми законопроекту, зокрема це стосується допомоги в кредит.

Нещодавно Politico писало про те, що Адміністрація президента США Джо Байдена веде переговори з Джонсоном щодо просування законопроекту з грошима для України.

Rate article