У Росії заявили, що домовилися з ЄС про ввезення вантажів до Калінінграда: в Єврокомісії все спростували

Новини

У Росії заявили про те, що змогли домовитися з ЄС про зняття санкцій на транзит товарів до Калінінграду через Литву. Через введені обмеження через територію Європейського Союзу РФ не може ввезти товари навіть на свою територію Калінінградської області. Пізніше офіційний представник Єврокомісії спростував інформацію про такі переговори.

Про домовленість повідомили “Известия” з посиланням на високопоставлені джерела з російської сторони. “У цьому документі сказано, що не можна обмежувати переміщення вантажів між суб’єктами РФ. Тобто всі товари, що йдуть в область, будуть виведені як виняток із санкційних списків. Йдеться як про залізничний, так і про автомобільний транзит”, – розповіло джерело “Известий”. За його словами, узгодження фінального документа між ЄС та владою Литви триває вже кілька тижнів.

За кілька годин офіційний представник Єврокомісії Ерік Мамер у коментарі російським ЗМІ спростував ці дані. “Між ЄС та Росією не було переговорів з питання, про яке ви говорите, всупереч повідомленням, які ви цитуєте”, – сказав він пропагандистам.

Зазначимо, Литва з 18 червня припинила транзит залізницею низки товарів, які потрапили під санкції Європейського Союзу, з регіонів РФ до Калінінградської області. Через таку “блокаду” в Росії почали погрожувати Європі.

Голова комісії Ради Федерації із захисту держсуверенітету Андрій Клімов заявив, що ЄС має “виправити” цю ситуацію, інакше у Москви будуть “розв’язані руки” для вирішення проблеми “будь-яким способом”.

Країна-агресор РФ почала навчання з бойовою стрільбою на Балтійському флоті в Калінінградській області. До них обіцяють залучити близько 1 тис. військових і понад 100 одиниць військової техніки.

Оцените статью
Добавить комментарий