У Пентагоні розраховують, що перші винищувачі F-16 Україна може отримати вже цьогоріч

Новини

Держави-учасниці авіаційної коаліції працюють над тим, аби 2024-го Україна була повністю готова до отримання літаків

Перші винищувачі F-16 Україна може отримати вже цьогоріч – розраховують у Пентагоні. З такою заявою виступила помічниця міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Селеста Волландер.

Каже: держави-учасниці авіаційної коаліції працюють над тим, аби 2024-го Україна була повністю готова до отримання літаків. Йдеться про навчання пілотів і техніків, підготовку платформи, передання запасних частин та боєприпасів.

Поки Конгрес не ухвалить нову допомогу Києву, Пентагон не зможе надавати нове озброєння Україні, а також допомагати з ремонтом уже наданого, зазначив речник відомства Патрик Райдер.

Пентагон продовжить співпрацювати з Конгресом і закликає якнайшвидше ухвалити додаткове фінансування для Києва, заявив Райдер.

“Очевидно, що постійний брак фінансування змусив нас зробити паузу і вилучити додаткове озброєння з наших запасів. Це має наслідки і для нашої військової готовності й заважає нам задовольнити найнагальніші потреби України на полі бою. Як от артилерійські снаряди, протитанкові засоби, ракети протиповітряної оборони. Крім того, без додаткового фінансування ми не можемо надавати системи й обладнання для задоволення середньострокових і довгострокових потреб, а також допомагати українцям підтримувати системи, які ми вже надали раніше. І тому, знову ж таки, ми продовжуватимемо тісно співпрацювати з Конгресом і закликатимемо до якнайшвидшого виділення додаткового фінансування”, – зазначив речник Пентагону Пет Райдер.

Rate article