У Москві буде істерика: Найбільш “російський” район Брайтон-біч у Нью-Йорку перейменують на “Український шлях”

Новини

Влада Нью-Йорка 14 липня схвалила законопроєкт про перейменування Брайтон-Біч-авеню та Коні-Айленд-авеню в Брукліні на “Український шлях”. Про це повідомив у Twitter постпред України в ООН Сергій Кислиця, передають Патріоти України.

Згідно із законопроєктом, розташований на півдні Брукліна район Brighton Beach, який вважається “російським” через велику кількість емігрантів із СРСР, тепер називатиметься Ukrainian Way (Український шлях).

Крім того, міська рада Нью-Йорка схвалила перейменування Вудсайд-авеню між 76-ю та 79-ю вулицями в Квінсі — на Маленький Таїланд, оскільки цей район відомий у всьому місті великою кількістю тайських ресторанів.

“Малий бізнес, який там знаходиться, і заходи, які там проводяться, справді відображають красу й енергію нашої тайської спільноти не лише у Джексон Гайтс та Елмгерсті, а й у всьому Квінсі та по всьому місту”, — зазначили в мерії Нью-Йорка.

Загалом законопроєкт торкнеться 78 вулиць і громадських місць Нью-Йорка, які отримають нові назви після підписання законопроєкту мером міста Еріком Адамсом.

Чим відомий район Брайтон-Біч?

Після того, як імміграційна політика в Радянському Союзі стала менш суворою, тисячі радянських громадян, переважно євреїв разом із політичними дисидентами, переїхали до США. Район південного Брукліна здобув популярність із середини 1970-х років, як місце компактного проживання емігрантів із СРСР, переважно з Росії та України.

Населення Брайтон-Біч складає приблизно 350 тисяч осіб. Він відомий наявністю багатьох ресторанів, кафе, концертних залів, що належать російській громаді. Тут же розташовані культурні та просвітницькі центри — російськомовні радіостанції, телестудії, редакції газет, школи й інша інфраструктура. Варто зазначити, що понад третина мешканців цього району погано розмовляють англійською, а деякі зовсім не знають мови.

Оцените статью
Добавить комментарий