“Це те, що буде в підручниках історії”: Зеленський повідомив, що саме розглянули на Ставці

Новини

На Ставці першим питанням розглянули саме роботу українських експортних коридорів, захист півдня.

Сьогодні, у Міжнародний день Чорного моря – спеціальний день, присвячений українському регіону, спільній із партнерами акваторії, президент Володимир Зеленський скликав термінову нараду. На Ставці першим питанням розглянули саме роботу українських експортних коридорів, захист півдня – міст, портів від російських атак.

Про це йшлося у зверненні президента 31 жовтня.

“Усе це має значення не лише для нашої держави, не лише для безпеки України, а значно ширше. І за час повномасштабної війни ми це довели – довели, що, коли Україна разом із партнерами повертає безпеку Чорному морю, світ отримує як дивіденди більше безпеки для інших регіонів”, – заявив Зеленський.

За словами очільника держави, від стабільності ринку продовольства залежить і політична стабільність багатьох країн у складних регіонах в Африці та в Азії. Тож дуже важливо, що завдяки українській сміливості вдається фактично вигнати російський флот за межі східної частини Чорного моря.

“Росія не може використовувати наше море для поширення своєї агресії в інші частини світу, як це було із Сирією. Тоді, коли Росія вклалась у гуманітарну катастрофу на території Сирії, використовуючи Чорне море як свою базу, а згодом і наш Крим як плацдарм для дій російських військових”, – зазначив він.

Тепер, як стверджує Зеленський, ситуація змінилася.

“І коли ми додамо ще більше безпеки Чорному морю, Росія втратить будь-які можливості домінувати в цій акваторії та поширювати свій вплив, свою деструктивність в інші країни. Що більше захисту в нашого узбережжя, у нашого моря, то більше захисту у світу (…) Успіх України в битві за Чорне море – це те, що буде в підручниках історії, хоч і не так часто обговорюється зараз”, – додав президент.

Також він повідомив про доповіді командувача ВМС, керівника ГУР, керівника СБУ, де йшлося про ситуацію та дії української армії на півдні та на морі.

Оцените статью
Добавить комментарий