“Ти — на bійні”: Ярош долучився до сkандалу через російську мову на фронті

Новини

Екслідер “Правого сектору” погоджується з тим, що теперішня bійна ведеться також і проти російської мови.

До мовного скандалу, який спровокувала екснардепка та мовознавиця Ірина Фаріон, розкритикувавши російськомовних бійців “А30ву”, долучився екслідер “Правого сектору” та командувач “Української добровольчої армії” Дмитро Ярош.

У своєму дописі на Facebook цей громадсько-політичний діяч процитував кілька тез професора Петра Іванишина, який написав звернення до тих українських воїнів, що говорять російською.

Зокрема він підтримав думку про екзистенційну війну, яку ведуть РФ та Україна “на життя і sмерть”.

“Для м0ск0виtів українська національна держава, незалежна українська Україна – це sмерtь, sмерtь їх імперським ам6іціям. Для нас же, для нашої країни й держави – sмертю є їхній “руsкій міr”. Проблема тільки в тому, що для них межі “русkого міrа” є межами їхньої імперії і вони проходять там, де звучить м0сkовсьkа мова”, – зацитував він частину звернення Іванишина.

Дмитро Ярош погоджується з тим, що теперішня війна ведеться також і проти російської мови.

“Ти – на війні. На війні проти нашої колективної sмерті, проти імперського “rуск0го міrа”, а значить – проти їхнього культурного ш0вінізму, проти р0сійської мови теж”, – наголосив він.

Екслідер “Правого сектору” зазначив, що теперішня часткова р0сійськ0мовність, sуржик0мовність чи двомовність українських бійців не применшує їхньої “священної боротьби за свободу, державу й культуру”, але при цьому закликав “змінити мову” і повернутися до “мови своїх предків –  воїнів УПА й УНР, козаків, лицарів Великого князівства литовського,  та ін”.

“Ти – зможеш! Як змогли тисячі Твоїх побратимів в минулому і в сучасності. Бо Ти – вже гордість і слава України. Ти – надія українського світу. Ти – майбутнє сильної української держави. Сильної, бо української. Української не за назвою, не за формою, а за змістом”, – повторив тезу Петра Іванишина Дмитро Ярош.

Rate article