Тарифи на електроенергію можуть підвищити вдвічі: нову ціну за кіловат назвали в НКРЕКП

Новини

Тариф на електроенергію в Україні можуть підняти удвічі – до 2,88 грн за кВт*год замість нинішніх 1,44 грн (при споживанні 250 кВт*год на місяць). Підвищення може відбутися у червні-2023, проте фінальні розцінки ще не затверджені.

Такі підрахунки озвучив голова профільної нацкомісії (НКРЕКП) Костянтин Ущаповський в ефірі всеукраїнського телемарафону. З його слів, серйозне підвищення тарифу пояснюється необхідністю проводити ремонти енергетичної інфраструктури, яку значно пошкодили російські обстріли. obozrevatel.com

“Для відновлення та підготовки до осінньо-зимового періоду необхідно приблизно 45-46 млрд грн“, – зазначив глава НКРЕКП. Тариф у 2,88 грн за кВт*год формується саме з розрахунків, як можна отримати таку суму, уточнив Ущаповський.

Раніше голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус називав інші цифри. За його словами, розглядається два варіанти підвищення тарифу, обидва із градацією за кількістю споживання:

до 2,4 грн та 2,8 грн за кВт*год (замість нинішніх 1,44 грн/кВт*год при споживанні до 250 кВт*год на місяць та 1,68 грн/кВт*год – за більшого споживання);

до 2 та 2,4 гривень за кВт*год відповідно.

Слід розуміти, що хоч би яким було остаточне рішення щодо зростання тарифів, найменш забезпечені українці продовжать отримувати субсидії. Допомога на оплату комуналки розраховується виходячи з ціни на послугу, тому субсидіантам не доведеться платити більше навіть після зростання тарифу.

Rate article