Тариф на електроенергію українцям перерахують: Стало відомо яку ціну встановлять

Новини

В Україні тариф на електроенергію можуть збільшити приблизно вдвічі: з 1,44 грн за кВт*годину (при споживанні до 250 кВт*година на місяць) до 2,5 грн за кВт*годину. Такий крок необхідний проведення ремонтних робіт.

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. Так, відновлення енергосистеми коштуватиме мільярди, без підвищення тарифів ці гроші не знайти. У березні закінчується термін дії постанови Кабміну, якою встановлено чинний тариф на електроенергію.

Офіційно у Кабміні відмовляються анонсувати можливий перерахунок тарифів, але зізнаються, що розглядають різні сценарії. За інформацією OBOZREVATEL, може йтися про зростання цін на струм приблизно до 2,5 грн за кВт*год (зараз при споживанні до 250 кВт*год на місяць потрібно платити по 1,44 грн, а в разі споживання від 250 кВт*год на місяць – 1,8 грн за кожну кВт*годину.

Як раніше писав OBOZREVATEL, в Україні варіанти підвищення тарифів на електроенергію розглядали протягом кількох років. Однак через непопулярність такого кроку остаточного рішення так і не ухвалили. Росія завдала збитків енергетиці України на мільярди доларів. За оцінками прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, пошкоджено щонайменше половину енергетичної інфраструктури.

Термін дії постанови уряду про ПСО спливає 31 березня 2023 року. Тому КМУ потрібно або продовжити документ (залишивши в поточній редакції чи оновивши її), або дочекатися скасування, перевівши галузь на ринкові рейки.
Rate article