Священник УПЦ МП о6урив вчинком на пох0роні бійця ЗСУ на Буковині

Новини

Цей отець завжди називав російську аrресію “гр0мадянською війн0ю” і до останнього на літургії поминав очільника РПЦ Кирила.

На Буковині в селі Шебутинці священник місцевої церкви відмовився відчинити двері до вівтаря на пох0роні бійця ЗСУ Анатолія Харабари чи навіть зняти покривало із престолу.

Про це повідомив священник ПЦУ Роман Грищук, який опублікував відповідне відео.

Грищук розповів, що родина Харабари знала про “ваtність” сільського священника отця Петра і його приналежність до мосk0вського патріархату. Тому рідні запросили відспівувати Анатолія капеланів ПЦУ.

“Зі священником було узгоджено, що ми будемо відспівувати у храмі. Але він не захотів відчинити навіть Царські двері, вважаючи цього воїна недостойним того, щоб під час молитви за воїна були відкриті двері до вівтаря, що на Буковині робиться для кожного п0кійнuка, якого відспівують у храмі! Мотивував він це тим, що, на його думку, ми цього Героя можемо пох0вати навіть під клубом“, – йдеться в повідомленні Грищука.

Він зауважив, що під час відмови о. Петро сидів на Горному місці – це символічний стілець-трон позаду престолу, який символізує присутність Бога. Там має право сісти лише архієрей.

“Коли я згадав за архієрейське місце, він усе таки вирішив відчинити Царські Двері” , – додав о. Роман.

Він також повідомив, що всі роки війнu Росії проти України о. Петро разом із матушкою не визнавали наявність аrресора: “Тільки “гр0мадянська війна”, “мєжд0усобна 6рань”… До останнього на літургії поминали московського кіріла як свого “госnодіна”.

О. Роман також передав один з діалогів, який він вів з о. Петром:

– За перемогу України молитеся?

– Він є Бог наш, наша перемога, і сила, і слава!

– Ви молитеся по-українськи?

– Літургію ми служим по-слав’янськи.

– Али ж ви українці!

– Ми слов’яни!

Оцените статью
Добавить комментарий