Шольц: до кінця березня 80 танків Leopard 2 мають бути готові для передачі Україні

Духовна скарбничка

Німецький канцлер Олаф Шольц очікує, що до кінця березня 2023 року бойові танки Leopard 2 будуть готові для того, щоб передати їх українській армії. Водночас політик визнав, що вкластися у ці терміни може бути складно.

Йдеться про 80 одиниць цієї військової техніки, яку Берлін пообіцяв Києву. Про це Шольц сказав у п’ятницю, 10 лютого, на брифінгу, де обговорювали підсумки саміту лідерів Європейського Союзу, передає Укрінформ. На зустрічі був присутній і президент України Володимир Зеленський.

Так канцлер ФРН відповів на запитання кореспондентів. У нього запитали, чи реально передати ЗСУ два батальйони танків до кінця першого місяця весни.

“Сподіваюся, що врешті-решт це вдасться зробити”, – сказав він.

Німецький танк Leopard 2А4

При цьому європейський політик визнав, що, можливо, зробити це буде нелегко. Берлін, як він запевнив, намагається прискорити цей процес із партнерами.

Напередодні з’явилася інформація, що перший батальйон танків Leopard 2 німецького виробництва від західних партнерів може бути доставлений до України у березні чи квітні цього року. Про це сказав Борис Пісторіус, міністр оборони Німеччини.

OBOZREVATEL

Rate article