Що означає відоме прізвище Залужний: як з’явилося і де розповсюджене

Новини

Названо число українців, які мають прізвище Залужний.

Кожному українцеві відоме прізвище Залужний, як у головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного. Воно зустрічається по всій території України. Хоча найбільша кількість людей із таким прізвищем проживає у західному та центральному регіонах ближче до півдня. Саме таку карту опублікувало генеалогічне товариство «Рідні».

Де найбільше розповсюджене прізвище Залужний

На карті показано, що найбільша кількість людей – носіїв цього прізвища, проживає:

  • у Дніпрі – 26 осіб;
  • у Львові – 25;
  • у Лохвицькому районі Полтавської області – 25;
  • у Запоріжжі – 22;
  • на території колишнього Березнівського району Рівненської області – 21;
  • на території колишнього Новоукраїнського району Кіровоградської області – 19;
  • у Києві – 18;
  • у Житомирі – 17;
  • у Буському районі Львівської області – 14.

Загалом, із таким прізвищем за офіційними даними зафіксовано 527 українців. А в рейтингу за частотністю поширення прізвище Залужний посідає 9 430 місце.

Карта розповсюдження прізвища Залужний / ©

Карта розповсюдження прізвища Залужний

Яке походження має прізвище Залужний

Олесь Думний, автор блогу, написав, що походження цього прізвища досить неоднозначне, бо воно не має прив’язки до певної місцевості. А тому не класифікується за нормами словотворення того чи іншого регіону, доказом чого є наведена вище карта.

Тому блогер, керуючись нормами сучасної української мови, назвав найімовірніше значення прізвища Залужний – «людина, яка живе за лугом».

«За таким самим принципом були утворені інші прізвища: Завальний – за валами, Заворотний – за воротами, Загребельний – за греблею, Задорожний – за дорогою, Зарічний – за річкою, Заозерний – за озером, Заплітний – за плотом», – написав Олесь Думний.

Блогер переконаний, що у польській мові це прізвище тлумачиться так само.

«Раніше у польській мові також побутувало слово «луг», яке означало те саме поняття, що і в українській мові. Саме із цього слова утворилося прізвище Залужний (Załużny) – людина з-за лугу. Але це слово вже давно стало архаїзмом у Польщі, тому із таким прізвищем є лише кількадесят осіб», – пояснив він.

Хоча Олесь Думний сумнівається стосовно того, що прізвище Залужний має значення «той, що живе за лугом». На думку блогера, це прізвище має більш цікавий варіант походження.

Оцените статью
Добавить комментарий