Сенат Польщі схвалив резолюцію про вступ України до НАТО: Це найсильніша армія на континенті

Новини

Сенат Польщі схвалив резолюцію, в який закликає Альянс застосувати до України ті ж процедури, які були застосовані до Швеції та Фінляндії.

Резолюцію було ухвалено одноголосно, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Польське радіо.

“Україна сьогодні має найсильнішу армію на континенті з надзвичайним бойовим досвідом. Українська армія швидко переозброюється технікою НАТО та використовує оперативне мистецтво та тактику, що розроблялася десятиліттями серед західних союзників. … Захисникам потрібна реальна підтримка через тіснішу політичну та військову співпрацю з країнами НАТО”, – йдеться в резолюції.

Сенатори наголосили, що під час саміту НАТО у Вільнюсі Україна має отримати “набагато більше, ніж у попередніх заявах про політику відкритих дверей”. Вони підкреслюють, що вступ України до НАТО має бути політичним рішенням – як у випадку Фінляндії та Швеції – результатом стратегічного аналізу викликів і загроз за межами східного кордону Альянсу.

“Якщо Росія переможе Україну, вона не зупиниться на її західному кордоні. Альянс визначив цю загрозу під час минулорічного саміту НАТО в Мадриді. Польща, Литва, Латвія та Естонія правильно оцінили російську загрозу. Більшість європейських столиць лише зараз погоджуються з нами”, – йдеться у резолюції.

Сенатори нагадали, що Фінляндію та Швецію запросили приєднатися до НАТО за процедурою, яка ніколи раніше не використовувалася. І закликали застосувати таку ж надзвичайну процедуру і до України.

“І хоча Швеція все ще залишається поза структурами Альянсу, союзники вирішили, що захищатимуть її. Сенат Республіки Польща закликає країни-члени НАТО застосувати подібну надзвичайну процедуру до України”, – зазначається у документі.

У Сенаті також підтримали вимоги держав, які межують з Росією щодо “міцних гарантій безпеки для України” та демонстрації Україні шляху до вступу в НАТО.

Оцените статью
Добавить комментарий