Румунія вирішила передати Україні систему Patriot

Новини

Вища рада оборони Румунії ухвалила рішення передати Україні одну систему ППО Patriot.

“Зважаючи на значне погіршення ситуації з безпекою в Україні внаслідок постійних і масованих атак Росії на цивільне населення та цивільну інфраструктуру, особливо енергетичну, і регіональних наслідків цієї ситуації, зокрема для безпеки Румунії, у тісній координації з союзниками, члени Ради вирішили передати Україні систему Patriot”, – йдеться в заяві Ради оборони.

При цьому наголошується, що пожертвування буде зроблено за умови, що Румунія продовжить переговори з союзниками, особливо зі США, з метою отримання аналогічної або еквівалентної системи ППО.

Реакція Зеленського

Президент України Володимир Зеленський подякував Румунії та її президенту Клаусу Йоганнісу за рішення надати Україні додаткову систему ППО Patriot.

“Цей важливий внесок зміцнить наш повітряний щит і допоможе нам краще захистити наших людей і найважливіші об’єкти інфраструктури від російського повітряного терору. Я ціную сильне лідерство Румунії та її принципову підтримку України”, – заявив він.

Водночас Зеленський наголосив, що такий крок зміцнює безпеку не лише в Україні, а й у всьому регіоні та Європі.

“Поклавши край російському терору зараз, Україна запобігає потенційній агресії проти Молдови, Румунії, країн Балтії та всіх наших сусідів. Для України дуже важливо мати необхідні інструменти для перемоги над російським терором зараз, щоб у майбутньому нікому не довелося зіткнутися з агресивними діями Росії в ширшому масштабі”, – зазначив він.

Rate article