Різдво Івана Предтечі — 24 червня. Головні заборони, які діють в цей день

Новини

24 червня християни східного обряду відзначають свято Різдва Івана Предтечі або Івана Хрестителя. Це один з найбільш шанованих християнських святих після Богородиці, він підготував ізраїльський народ до пришестя Ісуса Христа і хрестив його в річці Йордан.

Хто такий Іван Хреститель

За переказами, Іван народився в родині іудейського священика Захарії і його дружини Єлизавети. Батьки були безплідні, але під час богослужіння до священика з’явився Архангел Гавриїл. Захарій отримав пророкування, що у нього народиться син, який буде великий перед Богом. Але священик засумнівався в цьому пророцтві, за що був покараний німотою. Здатність говорити знову повернулася до нього тільки після народження сина.

Відомо, що коли цар Ірод дізнався про народження Царя Іудейського і наказав убити всіх немовлят, Єлизавета встигла піти з сином в пустелю. Після смерті матері Іван продовжив жити в пустелі і готував себе до пришестя Христа, чекаючи, коли Бог покличе його для служби.

У пустелі він почув голос Бога і відправився проповідувати. Іван не був звичайним проповідником, він передавав людям волю Бога, як старозавітні пророки. Він також вважається останнім пророком перед приходом Месії.

До Івана, який знаходився біля річки Йордан, з’явився Христос, який захотів прийняти хрещення від його рук. Під час хрещення з небес почувся голос, який сповістив про те, що Ісус є сином Божим.

Іван суворо викривав злочини правителів, закликаючи тих покаятися. Зокрема прилюдно засуджував аморальну поведінку тетрарха Галілеї Ірода Антипу, одруженого з Іродіадою, своєю племінницею. Іродіаду Антипа забрав у свого єдинокровного брата, Ірода Філіпа. Іоанн з’явився до палаца тирана і прямо перед гостями в залі викрив того в грубому порушенні єврейських законів.

Антипа наказав помістити Іоанна в темницю, але стратити його боявся, оскільки пророк був дуже популярний. Але Іордіада жадала помсти, яку змогла здійснити за допомогою своєї дочки Соломії. На святі на честь дня народження Антипа вона так гарно танцювала, що той пообіцяв виконати будь-яке її прохання. Соломія, підбурювана матір’ю, попросила голову Івана. Відправлений у темницю зброєносець відрубав пророку голову і приніс її на срібному блюді.

Що не можна робити в свято Різдва Івана Предтечі

Оскільки імператора умовили на вбивство Івана під час бенкету, в свята, пов’язані з ім’ям пророка, забороняються веселощі і шум.

Крім того, в Різдво Івана Хрестителя заборонено користуватися ножами. Особливо це стосується нарізування круглих речей, таких як хліб і фрукти.

Rate article