Річниця звільнення Херсона: як nуtінська армія знuщує місто і що кажуть місцеві

Новини

ТСН побувала у Херсоні.

Рік тому, у листопаді 2022 року, ЗСУ звільнили правий берег Херсонської області та місто Херсон. Жителі цих регіонів довгий час чекали на повернення додому.

Про це йдеться у сюжеті кореспондента ТСН Івана Петричака.

Річниця звільнення Херсона: оkупанти постійно обстрілюють місто

11 листопада 2022 року ЗСУ звільнили Херсон від р0сійської 0купації. Тоді люди виходили на площу Свободи та раділи поверненню України. У цей історичний день знімальна група ТСН теж була у Херсоні.

Зараз площа Свободи порожня через загрози обстрілів РФ. Проте поруч можна купити каву. Бариста Володимир зізнається, що йому сtрашно, але він продовжує працювати.

Місцеві кажуть, що на звук навчилися визначати тип з6рої, якою щодня їх обстрілюють р0сіяни. Здебільшого – надвечір, тож комендантська година розпочинається рано. Зараз у Херсоні є мобільні укриття, місто намагається жити.

Що кажуть жителі Херсона за рік після звільнення

Впродовж цього року ТСН розповідала про ворожі обстріли супермаркетів, зупинок громадського транспорту, приватних будинків і багатоповерхівок.

Обстріл Херсона / © Facebook/Володимир Зеленський

Обстріл Херсона / Фото: Facebook/Володимир Зеленський

Цими вихідними серед ночі ракета пробила дах однієї з багатоповерхівок. Дощенту зруйнувало кілька квартир і лише дивом тут ніхто не загuнув.

Наслідки обстрілу Херсона / © Прокуратура Херсонської області

Наслідки обстрілу Херсона / Фото: Прокуратура Херсонської області

Господиня однієї із потрощених квартир Алла Андріївна каже, що зараз їй складно, але день звільнення Херсона згадує з посмішкою.

Ми чекали на наших визволителів. Ми зустрічали їх. Ми вже майже рік без фаwuсtів, але постійно під їхніми обстрілами”, – каже Алла Андріївна.

Алла Андріївна каже, що пережила тут усю оkупацію, не збирається виїжджати і тепер.

Волонтер Олег Дегусаров теж пробув у місті всю оkупацію. Хлопець каже, що росіяни знuщують його місто. Він згадує, як під час окупації з Херсона р0сіяни обстрілювали Миколаїв, а потім “прuлетіло” і по них. Олег каже, що це тішило людей.

Після звільнення міста херсонці пережили багато труднощів, але настрої у них не змінилися – каже волонтер.

“Думаю, що вся країна чекає на лівий берег. Сподіваюсь – найближчим часом поїдемо туди. Допомагати”, – зазначає Олег.

Оцените статью
Добавить комментарий