Президент Латвії: перемога України допоможе вберегти мир у Європі

Новини

Російська Федерація готується до тривалої війни проти українців. Перемога України допоможе вберегти мир в Європі.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на президента Латвії Едгарса Рінкевичса в інтерв’ю для Associated Press.

Світ повинен продовжувати підтримувати Україну й боротись за мир в Європі, аби в майбутньому Росія не мала можливості кинути виклик іншим країнам.

Для Заходу, як пояснив президент Латвії, важливо підтримувати як Україну, так і Ізраїль. Він наголосив на необхідності домогтися гуманітарних пауз у бойових діях в Газі для надання допомоги палестинському цивільному населенню. За його словами, Іран “дуже радий бачити такий розвиток подій на Близькому Сході”.

“Я також вважаю, що нам буде набагато легше зберегти мир в Європі, якщо Україна досягне успіху, ніж якщо ми підведемо Україну, або, якщо вже на те пішло, дозволимо ситуації на Близькому Сході вийти з-під контролю”, – додав він.

Рінкевичс наголосив на тому, що Захід зобов’язаний відреагувати на заклик президента Володимира Зеленського й надати Україні більше зброї, оскільки “ми не надали стільки, скільки повинні були”.

Він відзначив, що Російська Федерація наразі мобілізує економіку, ресурси і військову техніку для довготривалої війни, аби спробувати “3адушuти” Україну. Зокрема він прогнозує повторні терористичні атаки на енергетичну інфраструктуру нашої країни в найближчі місяці.

ЄС й НАТО повинні готуватись до тривалої війни

“ЄС усвідомив, що нам потрібно більше оборони і військових. І на даному етапі я хотів би, щоб цей процес був трохи швидшим. Але, тим не менш, ці речі зараз нарешті рухаються”, – пояснив президент Латвії й додав, що багатьом країнам досі треба досягти мети щодо витрат 2% ВВП на оборону.

За словами президента, якщо світ побачить, що Європа та США не можуть надати підтримку Україні, це також вплине на тиск щодо Ізраїля.

“Також, я думаю, що Іран буде більш наполегливим. Не забуваймо також про весь азійський регіон, і не забуваймо про Тайвань”, – заявив Рінкевичс.

Оцените статью
Добавить комментарий