”Пакувати” мобілізованих не будуть: голова ТЦК Києва прояснив гостре питання

Новини

Співробітники ТЦК не мають повноважень затримувати громадян України у громадських місцях.

Вистачати на вулицях потенційних мобілізованих військкомів України не мають права.

Про це українців повідомив начальник мобілізаційного відділення Дарницького районного ТЦК та СП у Києві Володимир Новосядлий.

Він наголосив, що “пакувати” українців у машини співробітники ТЦК не мають права. Єдине, що вони можуть, це запропонувати потенційному мобілізованому пройти в ТЦК для уточнення даних.

Питання затримання осіб належить до компетенції Національної поліції“, – повідомив військовий чиновник.

Варто зазначити, що з початком мобілізації в Україні періодично почалися конфлікти з військкомами, які видають повістки на вулиці. На Львівщині оснастили співробітників ТЦК натільними камерами, щоб кожен такий інцидент був справедливо розслідований. Ймовірно, такий захід незабаром пошириться на всю територію України.

Додамо також, що влада України зараз працює над новим законопроектом про мобілізацію. Рада ще не приступила до голосування, оскільки поки що військове командування та чиновники намагаються узгодити текст цього документа.

Президент України Володимир Зеленський раніше кілька разів наголошував на тому, що для нього в цьому документі ключовим є питання справедливості. Він хоче, щоб військові, які захищають Україну від початку війни, змогли демобілізуватися та отримати відпочинок. Також президент категорично проти ідеї про мобілізацію жінок, хоча таке питання порушувалося.

Rate article