Оце так❗❗ Трамп рятує путіна – українці в шоці

Новини

Рішення адміністрації Дональда Трампа продовжити дію винятків, що дозволяють купувати російську нафту попри санкції, викликало хвилю критики та серйозне занепокоєння в Україні.

Формально Вашингтон пояснює цей крок необхідністю стабілізації світових енергетичних ринків на тлі загострення конфлікту на Близькому Сході. Проте експерти та політичні оглядачі вбачають у цьому не лише стратегічну помилку, а й небезпечну гру, яка дає Кремлю додатковий фінансовий ресурс для продовження агресії.

Ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко в ексклюзивному інтерв’ю OBOZ.UA охарактеризував нинішню політику Вашингтона як «хаос». Протиріччя в заявах американських чиновників — коли міністр фінансів Скотт Бессент спочатку заявляє про припинення дозволів, а за два дні адміністрація ухвалює протилежне рішення — свідчить про відсутність єдиної стратегії.

«Рішення приймаються непродумано. Те, що мало б мати під собою серйозні розрахунки, відкидається Трампом, тому що він ухвалює рішення одноосібно. Це нищить імідж адміністрації, бо ліва рука не знає, що робить права», — зазначає дипломат.

Окрім геополітичних чинників, не можна ігнорувати економічний аспект. Нафтовий ринок реагує на кожну заяву Трампа миттєвими коливаннями цін. Огризко не виключає, що навколо цих коливань можуть формуватися корупційні інтереси близького оточення президента:

«Коливання ціни на 10% протягом одного-двох днів — це можливість заробити мільярди на рівному місці. Професіонали знають, що зазвичай коливання складають пів відсотка. Можливо, це корупційний момент, який для логіки Трампа є цілком прийнятним».

Чи рятує це Росію?

Попри те, що Росія отримує мільярдні доходи від нафти, аналітики переконані: ці гроші не здатні стратегічно врятувати російську економіку, яка вже перебуває в стані стагнації. На думку Володимира Огризка, Трампу потрібно швидке «завершення» війни до виборів як політичний піар-хід, проте він не має «вимикача», який міг би зупинити агресію Путіна.

Реакція України: переорієнтація на Європу

Критика з боку президента України Володимира Зеленського, який публічно висловив розчарування діями Вашингтона, свідчить про зміну акцентів у зовнішній політиці Києва. Огризко вважає, що такі заяви спрямовані передусім до європейських партнерів.

«Це сигнал до наших європейських партнерів: дорогі друзі, нам треба думати над альтернативними варіантами забезпечення безпеки. Україна сьогодні — це форпост, і багато хто в Європі вже зрозумів, що розраховувати на Трампа — собі дорожче», — каже колишній голова МЗС.

Ситуація з нафтовими винятками США підсвічує головний виклик для України: необхідність переходу до більш глибокої оборонної співпраці з Європейським Союзом. Поки Вашингтон грає в «купівлю-продаж» та біржові спекуляції, Європа усвідомлює власну вразливість.

Для України зараз ключовим є не намагання «сподобатися» господареві Білого дому, а посилення власної обороноздатності та зміцнення альянсу з європейськими країнами. Як зазначає Володимир Огризко, Україна має досить «козирів» у вигляді ефективного стримування агресора, щоб з часом сказати американським партнерам: «Дякуємо, але ми маємо альтернативу».

Джерело

Rate article