Орбан просив “припинити вогонь і розмовляти з Росією”: як відреагував Зеленський

Новини

Володимир Зеленський відреагував на таке “прохання” політика, який неодноразово робив проросійські висловлювання. Про це в етері телемарафону розповів заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква.

Зеленський вислухав Орбана

Президент України дав прем’єр-міністру Угорщини можливість висловити свої думки. Жовква зазначив, що було декілька форматів цих переговорів: спочатку двоє лідерів говорили без присутності делегацій, а потім у складі делегацій.

Ця пропозиція звучала в обох частинах. Дійсно, прем’єр-міністр Угорщини потім в загальних рисах потім повторив її на пресконференції,
– пояснив політик.

Він також додав, що це не перша країна, яка говорить про такий можливий варіант розвитку подій.

Президент повторив позицію України

Ігор Жовква зазначив, що президент вислухав цю пропозицію, але у відповідь виклав чітку та вже відому позицію України. Він пояснив, що наша держава хоче миру та для цього вже провела перший саміт миру і зараз готується до наступного.

За словами політика, в ході підготовки Україна буде вибудовувати певний ланцюжок дій, проєкт свого плану, як встановити мир.

Якщо країна-агресорка буде готова дослухатись до цього плану, говорити про цей план, а не говорити мовою ультиматумів, то під час другого саміту миру представники Росії зможуть бути присутніми в тому, чи іншому порядку,
– наголосив Жовква.

Раніше Віктор Орбан сказав, що просив Зеленського про припинення вогню та початку перемовин з Росією, адже війна, у якій живуть українці. інтенсивно впливає на безпеку всієї Європи.

Прем’єр-міністр Угорщини відомий своїми проросійськими висловлюваннями. Він неодноразово закликав до перемовин із Росією та наголошував на важливості “врахування її інтересів”. Крім цього, Угорщина, яка є країною-членкинею ЄС, часто блокує важливі рішення, які стосуються підтримки України у боротьбі проти повномасштабної агресії Росії.

Водночас у Кремлі не залишили візит Орбана без уваги. Спікер Кремля Дмітрій Пєсков заявив, що у них немає жодних очікувань стосовно цього візиту. Водночас він також додав, що Будапешт не комунікував з Москвою перед візитом Орбана до Києва.

Rate article