Мобілізований москвич відмовився брати до рук зброю і оголосив голодування: через два тижні його відпустили додому

Новини

У російській столиці Москві на війну проти України мобілізували 20-річного фрезерувальника з Московського державного технічного університету імені Баумана, незважаючи на броню з місця роботи. Протестуючи проти насильницької мобілізації, він два тижні голодував і врешті-решт його відпустили додому.

Про це йдеться у матеріалі “Медіазони“. Як пишуть журналісти, Антон Гнідовець перший тиждень провів у парку “Патріот”, куди попередньо доставляють мобілізованих, а ще тиждень – у військовій частині у Селятині.

Там він відмовився надягати військову форму і підкорятися старшим за званням. Він розповів, що у військовій частині офіцери залякували впертих і погрожували відправити їх на передову чи ув’язнити.

“Погрожували посадити за статтею, погрожували викликати військову поліцію, прокуратуру. Погрожували відправити на передову і там же розстріляти. А я говорив про безглуздість цієї війни”, – розповідав росіянин.

Сам Гнідовець демобілізувався зі сторокової служби восени 2021 року. Незважаючи на те, що МДТУ імені Баумана, де він працює, входить до реєстру організацій оборонно-промислового комплексу РФ і за законом йому належала відстрочка, чоловік все одно потрапив під “часткову” мобілізацію.

На знак протесту Гнідовець оголосив голодування. “Вони сказали, що їм байдуже: здохнеш – напишемо, що ти, мовляв, самоубився”, – згадує він.

У той час, як Антон перебував у військовій частині, його мати писала скарги до військової прокуратури, військкомату та збирала документи, щоб отримати клопотання та повернути сина.

“19 жовтня клопотання з військкомату було нарешті отримано. Співробітник військового комісаріату приїхав у частину з приписом на ім’я Гнідівця, згідно з яким той повинен убути в об’єднаний військовий комісаріат Бабушкінського району. Фрезерувальник не чекав, поки за ним приїде службовий транспорт, викликав таксі та поїхав сам, а ввечері вже був удома”, – йдеться у матеріалі.

Оцените статью
Добавить комментарий