Місто наше! ЗСУ повернули контроль – вже в Токмаку: сталось справжнє диво. Крuвавий штурм!

Новини

Українські Збройні сили (ЗСУ) досягли успішного прориву ворожої оборони на південному фронті. Ці перемоги дозволили українським військовим контролювати стратегічно важливі території в тимчасово окупованих областях Запорізької області, включаючи місто Токмак. Цю інформацію подав військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

Він нагадав, що на першій лінії оборони російських окупантів ширина мінних полів сягала до 15 км, і вони — успішно подолані Силами оборони України.

“Ми вийшли вже безпосередньо в район Вербового: бої ведуться фактично на околиці цього населеного пункту. Причому є й успішні просування по флангах у районі Новопрокопівки. Ми взяли під контроль панівні висоти, а це те, що дає можливість ЗСУ тримати під вогневим контролем значні території окупованих районів Запорізької області, включно з Токмаком, до якого не більше 20 км”, — пояснив Снєгирьов.

ЗСУ застосовують виключно українську тактику проти російських окупантів на цьому напрямку фронту, уточнив аналітик.

“Масовані удари з використанням різних засобів ураження, включно з артилерією і РСЗВ, проти скупчення ворожої бронетехніки та особового складу окупаційної армії”, — розповів він.

Водночас друга лінія оборони — так звана лінія Суровікіна, яка проходить у районі селища Вербове, складається з “зубів дракона”, суцільної лінії окопів, ДОТів і вогневих позицій окупантів.

На цій лінії зосереджені основні підрозділи окупаційної армії, відповідно, засоби підтримки у вигляді засобів ураження, бронетехніки, підтримки з боку штурмової авіації та вертольотів К-52. Проте в нас є успішний характер просування – прориву вже другої лінії оборони. Ба більше, за оцінками західних фахівців, у найближчій перспективі, ще до настання холодів ЗСУ цілком під силу прорвати і другу, і третю лінію оборони”, — підсумував Дмитро Снєгирьов.

Нагадаємо, ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман повідомляв, що Росія буде до останнього битися за Токмак Запорізької області, оскільки там розташована залізниця, яка є головною артерією «суходольного коридору» до Криму та основним шляхом постачання всього необхідного для південного угруповання. Таку думку він висловив в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL.

«Якщо подивитися на мапу, то можна побачити, що Токмак – це залізничний вузол, через який пролягає залізниця до Мелітополя і далі до Джанкоя. Інших залізничних шляхів у цьому районі немає. Отже, коли нам вдасться перерізати цю артерію постачання, Токмак, росіяни залишаться без залізниці, якою вони перевозять усе, що необхідно, зокрема до тимчасово окупованого Криму і на Херсонщину, де вони ведуть бої», – вважає він.

Військовий зазначив, що російські війська надають перевагу артилерії, адже це найсильніша їхня ланка. Однак коли вони залишаться без снарядів, їм просто не буде чим оборонятися.

«Не треба чіплятися за назви населених пунктів, на війні це не головне. Головне – зробити так, щоб ворог не міг вести бойових дій. Уважно подивіться на лінії оборони ворога: вони всі побудовані вздовж залізниці Волноваха – Токмак – Джанкой. Вони залізницю обороняють, а не якісь населені пункти з якоюсь назвою», – пояснив він.

Гетьман вважає, якщо українська армія переріже це залізничне сполучення – це буде переламом у війні.

«Тому ні, жодних «жестів доброї волі» в Токмаку не буде. Вони будуть битися до останнього. Вони перекинули туди десант з Луганського і Херсонського напрямків. Вони чудово розуміють, що залишившись без логістики, без можливості постачання чогось, усе південне угруповання, включно з Кримом, вони повністю програють. Тому сюди кинуті всі сили», – підсумував Олексій Гетьман.

Rate article