“Масштаби злочинів із легалізацією коштів та корупції вражають” – Южаніна про досягнення Мінфіну за 2023

Новини

Прикро, що вся звітність залишиться лише на папері, зауважила нардепка

У Міністерстві фінансів повідомили, що “Україна 2023 року здійснила значні кроки у сфері податкової політики та фінансового моніторингу”. Народна депутатка від фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна прокоментувала дану заяву та надала оприлюднену інформацію Держфінмоніторингом за 2023 рік.

На сайті відомства вказується, що за минулий рік Держфінмоніторингом передано до правоохоронних органів 1122 матеріали на суму 102,1 млрд грн.

“За дев’ять місяців було 870, у яких сума фінансових операцій, що може бути пов’язана з легалізацією коштів та із вчиненням кримінального правопорушення, становить 102,1 млрд грн”, – написала нардепка.

Також на сайті служби вказується, що сума зупинених Держфінмоніторингом фінансових операцій та заблокованих коштів становить в еквіваленті 4,1 млрд грн.

“За дев’ять місяців було 3,6 млрд грн”, – зауважила Южаніна.

Повідомляється, що до правоохоронних органів направлено 267 матеріалів.

“За дев’ять місяців було 207, пов’язаних із фінансуванням тероризму/сепаратизму та військовою агресією з боку рф та рб проти України”, – наголосила нардепка.

Також вказується, що направлено до правоохоронних органів 250 матеріалів на суму фінансових операцій 15,5 млрд грн.

Проте, згідно з інформацією Южаніної, за дев’ять місяців їх було 185, які пов’язані з підозрою в корупційних діяннях, на суму 11,9 млрд грн.

 “Якщо це насправді якісно відпрацьовані матеріали, то масштаби злочинів із легалізацією коштів, вчиненням кримінальних правопорушень та корупції вражають”, – написала нардепка.

За її словами, ось де варто шукати резерви надходжень до бюджету, а не в передбачених Нацстратегією доходів нормах проти бізнесу.

 “Прикро, що вся ця звітність залишиться лише на папері”, – додала вона.

Rate article