Литва готова відправити війська до України: прем’єрка озвучила нюанси

Новини

Інгріда Шимоніте визнала, що Москва сприйме це як провокацію, але “якби ми просто думали про реакцію Росії, то ми не могли б нічого відправляти”.

Литва готова відправити свої війська до України із навчальною місією, але Київ поки що не звертався з відповідним проханням.

Про це прем’єрка Литви Інгріда Шимоніте розповіла виданнню Financial Times.

Шимоніте повідомила, що у неї вже є дозвіл від парламенту на відправлення військ до Україну з метою проведення навчань. Але Київ поки що не звертався з відповідним проханням.

Прем’єрка Литви визнала, що Росія вважатиме це провокацією, але зазначила:

“Якби ми просто думали про реакцію Росії, то ми не могли б нічого відправляти. Кожного другого тижня ви чуєте, що хтось зазнає ядерного удару”.

Шимоніте висловила сумніви, що росіяни застосують ядерну зброю, оскільки радіоактивні опади також потраплять і на територією самої РФ.

Чи депортуватиме Литва українських чоловіків

Політикиня також прокоментувала повідомлення про те, що Литва допомагатиме повертати до України чоловіків призовного віку.

Ми не будемо влаштовувати депортацій або шукати українських чоловіків у країні, тому що це було б незаконно”, – запевнила Шимоніте, нагадавши, що Євросоюз гарантував їм захист до березня 2025 року.

Водночас Шимоніте сказала, що якщо Київ доведе, що певні особи ухиляються від військової служби, їм може бути відмовлено у наданні посвідки на постійне проживання.

Rate article