Коли День вишиванки 2023: тoчна дата, тpадиції та що ознaчає це свято

Новини

Коли відзначатимуть День вишиванки цього року і що означає це свято.

Щорічно в травні в Україні відзначають Всесвітній день вишиванки.

Це поки неофіційне свято, а історія його появи абсолютно випадкова. УНІАН розповідає, коли носити вишиванку цього року.

День вишиванки в Україні — історія свята

Всесвітній день вишиванки — молоде свято. Відзначати його почали лише в 2006 році, але за цей час воно стало дуже популярним, до того ж не тільки у нас, в Україні, а й за кордоном.

Ідею провести свято у 2006 році запропонувала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. За її словами, сталося це випадково:

На перерві в університеті я зустріла свого друга Ігора, який прийшов у вишиванці на пару, і я робила це час від часу, і мої друзі робили, але ми разом ніколи не збиралися. І я запропонувала нам одночасно одягнутися у вишиванки і запросити наших найближчих друзів.

Так з’явився Всесвітній день вишиванки. Спочатку в цей день вишиванки носили всього кілька десятків студентів і викладачів, але через деякий час свято стало всеукраїнським, а потім і всесвітнім.

Що означає День вишиванки в Україні.

Українська вишиванка — не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка — це частина генетичного коду українця.

Зараз День вишиванки має особливий сенс — українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.

Коли День вишиванки 2023.

Свято щорічно відзначають у третій четвер травня в Україні. У 2023 році День вишиванки буде 18 травня.

Зараз, в умовах воєнного часу, в День вишиванки в Україні не проводяться марші та дефіле вишиванок, ярмарки, концерти чи інші масові заходи. Але долучитися до свята може будь-хто — потрібно просто надягти вишиванку або будь-який інший одяг з українською вишивкою.

Джерело

Оцените статью
Добавить комментарий