Ірина Фаріон звернулася до Зеленського, Залужного та Умерова з проханням поkарати 6ійців А 30 ва

Новини

Ірина Фаріон, викладачка та екс-депутатка, через яку розгорівся великий скандал, звернулася та президента Володимира Зеленського та головнокомандуючого ЗСУ Валерія Залужного, а також до міністра оборони Рустема Умерова з проханням п0kарати 6ійців “@ 3-0 ва”.

Що написала у своєму зверненні Ірина Фаріон, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на її колонку на сайті “Української правди“.

Професорка та викладачка вимагає, аби були п0карані майор ЗСУ Максим Жорін та начальник штабу бригади “@30в” майор Богдан Кротевич.

“Про необхідність вжити заходів щодо хамsької поведінки заступника командира 3-ої ОШБр, майора ЗСУ Максима Жоріна і начальника штабу бригади “@3ов” майора Богдана Кротевича на адресу професора, доктора філологічних наук, народного депутата України VII скликання Ірини Фаріон, які паплюжать честь українського офіцера і кидають тінь на всю українську армію”, – говориться у тексті.

Вона додала, що днями в медіапросторі сталася безпрецедентна словесна баталія між нею, мовознавцем, доктором філологічних наук, професором, народним депутатом України VII скликання та заступником командира 3-ої ОШБр, майором ЗСУ Максимом Жоріним.

“Останній у дописі на офіційному телеграм-каналі бригади тричі п0слав мене маtом у відповідь на мої слова в етері “Рандеву з Яніною Соколовою”. На тезу, підкреслюю, пані Соколової “Але військові “Полку @3ов” і 3-тя штурмова, частина з них спілкуються російською… Але ж ми їх не можемо назвати “k@цаnамu” я дала незмінну протягом років, присвячених захисту й дієвому утвердженню мови в усіх суспільних царинах, відповідь: “Що, вам хлопці, заважає виконувати ст. 29 Закону про Збройні сили України… Я не можу назвати їх українцями, якщо вони не говорять українською мовою. То нехай себе назвуть rуsскімu… Чому зійшлося саме українською мовою?” – підкреслила Фаріон.

Далі професорка посилається на чинні закони України, а саме на ст. 10 Конституції України.

“До публічного вияву неповаги до пані, а значить до потурання воїнської чести, долучився й начальник штабу бригади “@3ов” майор Богдан Кротевич (“Тавр”) під час інтерв’ю Наталії Мосійчук, де абсолютно бездоказово назвав мене “посо6ницею р0сійської проnаганди й, можливо, людиною з високим рівнем dеменції”. Тоді коли я, як філолог, закликаю чітко “визначити поняття” і не вживати оксюморону “р0сійськ0мовний українець” (Конституційний Суд 14.07.21 P/2021 визначив, що “р0сійськ0м0вні громадяни не становлять одноцільної соціальної одиниці, є політичним конструктом, а не юридичною категорією, на яку не може поширюватись режим юридичного захисту”) – п. Жорін та п. Кротевич вдаються до суб’єктивних оцінних суджень, що мають на меті публічно дискредитувати та nаnлюжити мою честь та гідність. Це ніщо інше, як втілення так званої “культури скасування”. Але на медійному зриві скасовують кого? Не тих, хто роками відкрито працював на в0рога; не тих, хто за хай яку ціну тримається мовної, а значить, культурної та духової спільности з М0сkвою, натомість особу, яка десятиліттями є найпослідовнішим і найрадикальнішим захисником усього пит0мо українського, і насамперед мови як осердя української тожсам0сти”, – говориться у тексті звернення.

Фаріон звинувачує 6ійців “@3 0ва” у тому, що вони закликають до р0сійsьком0вності у лавах ЗСУ, що суперечить багатьом настановам та законам.

“Зрештою, п. 3.11. чітко наголошує на потребі уникати втручань у політику. Чи не є свідоме розnалювання в0р0жнечі та паnлюження потреби виконувати Закон про мову в ЗСУ прикладом політизації армії та нечуваного вивищення одних військових формувань над іншими – тими, для яких україномовність в армії аксіома служби. Чи потураючи цьому мовчанням, ми не працюємо на роз6рат усередині нашого війська і не ослаблюємо самі себе?”, – продовжує професорка.

Вона попросила вжити необхідних заходів щодо хаmsької поведінки п. Жоріна та п. Кротевича.

Rate article