F-16 – не суперзброя: у Forbes зробили провокативну заяву та приголомшили прогнозом

Новини

Першочерговим та основним завданням для F-16 в Україні має стати полювання за носіями КАБів.

Винищувачі F-16 в Україні повинні будуть першочергово полювати на російські носії керованих авіабомб і це може призвести до великих втрат літаків F-16 одразу після введення їх у бій.tsn.ua

Як пише Forbes, українські винищувачі МіГ-29 і Су-27 можуть виявляти повітряні цілі на відстані близько 80 або понад 90 км та уражати їх на відстані приблизно половини цієї відстані.

Це означає, що їм потрібно перетнути лінію фронту, щоб вступити в бій з російськими літаками, озброєними КАБами, чого українські пілоти зазвичай не роблять, оскільки їм бракує систем РЕБ, і літаючи поблизу російських позицій, вони надзвичайно вразливі для російської ППО.

Водночас, зазначає Forbes, 50 або 60 літаків Lockheed Martin F-16 можуть дати українському командуванню нові можливості.

“Оснащені системою самозахисту AN/ALQ-213, яка об’єднує давачі, капсульні постановники перешкод і засоби протидії для захисту літака від ракет, F-16 можуть безпечно літати ближче до лінії фронту або навіть над нею. Виявивши цілі на відстані до 112 км за допомогою своїх радарів AN/APG-66(V)2, пілоти F-16 можуть запускати ракети AIM-120 з відстані понад 70 км – доволі далеко, щоб уразити російські бомбардувальники, не заглиблюючись вглиб території Росії”, – пише видання.

Крім того, однією з головних переваг F-16 є AIM-120 ракета типу “вистрілив і забув” з власним крихітним радаром, завдяки якому пілот може відступити одразу після пострілу.

“Ніхто не стверджує, що F-16, який стріляє AIM-120, є суперзброєю або невразливим для ворожих ракет. Щойно Україна введе їх у бій найближчими тижнями або місяцями, то втратить F-16 і їхніх пілотів – потенційно багатьох з них. Велике питання в тому, що Київ виграє від цієї жертви”, – підкреслюють у Forbes.

Якщо українське командування справді усвідомлює небезпеку, яку російські КАБи становлять для українських позицій на землі, вони мають агресивно розвернути F-16 і націлитися на російські літаки Sukhoi, вважають у Forbes. Хоча, зазначають експерти, проблема, створювана широким використанням КАБів, найімовірніше, збережеться і вирішиться тільки завдяки додатковим закупівлям і розгортанню систем протиповітряної оборони “Патріот” та F-16, оснащених сучасними системами протиповітряної оборони “повітря-повітря”.

Нагадаємо, очільник військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер зазначив, що поява винищувачів четвертого покоління F-16 в Україні матиме вирішальний вплив на полі бою. Однак до цієї події готуються не лише українські пілоти, а й західні союзники та росіяни.

Rate article