До Києва приїхав новий голова МЗС Британії: про що говорив із Зеленським

Новини

Зокрема, сторони обговорили питання посилення української системи ППО напередодні зими.

До Києва 16 листопада прибув новоспечений очільник МЗС Великої Британії Девід Кемерон та вже зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським.

Про це повідомили в Офісі президента.

Зеленський привітав Камерона з призначенням і подякував, що свій перший робочий візит на новій посаді британський експрем’єр здійснив до Києва.

“Це дуже важливо, особливо зараз, коли світ приділяє свою увагу не лише ситуації на полі бою в Україні. Ми вдячні за непохитну підтримку України з боку Сполученого Королівства. Вдячні за теплий прийом українських громадян у Великій Британії. І раді тому, що ви приїхали в Україну”, – сказав глава держави.

Він також високо оцінив оборонну співпрацю зі Британією. Це дозволяє ЗСУ ефективно захищатися від російського нападу, зокрема завдяки далекобійній зброї.

Володимир Зеленський зустрівся з Девідом Кемероном / © Офіс президента України

Володимир Зеленський зустрівся з Девідом Кемероном / Фото: Офіс президента України

Про що говорили Зеленський і Кемерон

Зеленський наголосив, що ще один важливий пріоритет напередодні зимового періоду – посилення української системи ППО для захисту громадян та критичної інфраструктури від російських обстрілів.

Сторони обговорили безпекову ситуацію в Чорному морі та подальшу роботу альтернативного “зернового коридору”. Український президент подякував британському уряду за активну підтримку роботи цього маршруту та спільні зусилля з упровадження страхування цивільних суден.

Зеленський з Кемероном скоординували позиції щодо реалізації спільних багатосторонніх і двосторонніх ініціатив, зокрема в контексті просування “формули миру” та напрацювання безпекових гарантій у розвиток ухваленої G-7 на Вільнюському саміті НАТО cпільної декларації про підтримку України.

Окрему увагу сторони приділили питанням євроатлантичної інтеграції України та підтримки Британією поступу держави до членства в НАТО.

Оцените статью
Добавить комментарий