Чиновниця з Херсона, яка зрадила Україну, з’явилася з повинною: що вирішив суд

Новини

Як пише Politeka.net з посиланням на СБУ, колишня очільниця відділу соціально-психологічного забезпечення виправної колонії Херсона після захоплення міста співпрацювала з загарбниками і отримала посаду в окупаційній адміністрації рф. politeka.net

Її призначили очільницею «отдела кадров» у створеній агресором «исправительной колонии».

На цій «посаді» жінка агітувала херсонців підтримати країну-агресора та приєднатися до лав каральної установи. За це вона обіцяла «крісла» в окупаційному органі та лояльність росіян.

СБУ задокументували злочинні дії колаборантки та оголосили у розшук.

«Після звільнення Херсона фігурантка, усвідомлюючи невідворотність покарання, добровільно з’явилася до суду», – розповіли в СБУ.

Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Наразі у межах кримінального провадження за ст. 111-1 Кримінального кодексу України триває розслідування для встановлення всіх обставин правопорушення.

Нагадаємо, у березні поточного року президент України Володимир Зеленський підписав закон про колаборантів, який передбачає кримінальну відповідальність за співпрацю з владою РФ. Максимальне покарання становить до 15 років.

Також передбачено заборону на зайняття державних посад або посад у місцевих органах влади на 15 років та інші стягнення, наприклад, ліквідація юридичних осіб.

Оцените статью
Добавить комментарий